Association Européenne des Conservatoires (AEC) organizuje kolejną edycję Pop and Jazz Platform – w tym roku we współpracy z Akademią Muzyczną w Łodzi. Konferencja odbędzie się w formie hybrydowej: w budynkach łódzkiej Akademii Muzycznej oraz online, w dniach 10-13 lutego 2022.

Pop-Jazz-Platform Meetings to spotkania przedstawicieli uczelni z całego świata (głównie z państw europejskich), którzy w swojej ofercie dydaktycznej posiadają studia związane z muzyką jazzową, rozrywkową i tradycyjną (folk, etno, world music). Po raz pierwszy spotkanie poświęcone muzyce jazzowej i rozrywkowej odbędzie się w Polsce, właśnie w Łodzi.

Na tegoroczne spotkania zarejestrowało się 169 uczestników, przedstawicieli aż dziewiętnastu europejskich państw, m.in. Grecji, Niemiec, Danii, Norwegii, Holandii, Francji, Finlandii, Szwecji, Hiszpanii, Włoch i Łotwy oraz USA i Izraela. Liczną reprezentację stanowić będą także wykładowcy i studenci polskich Akademii Muzycznych z Łodzi, Gdańska i Krakowa. Stacjonarnie, na obu kampusach łódzkiej Akademii spotka się 67 osób, a online dołączy do nich jeszcze 102.

Zarejestrowani uczestnicy wspólnie zastanawiać się będą nad tytułowymi „kierunkami, połączeniami, odstępstwami” z perspektywy aktywnych muzyków i akademików. W harmonogramie konferencji zaplanowano sesje naukowe na temat muzyki jazzowej oraz rozrywkowej, tradycyjnej i folkowej. Odbędą się również panele dyskusyjne i prowadzone równolegle „open floors”. Jeden z panelów wykładowych poświęcony będzie w całości nauczaniu śpiewu rozrywkowego, technikom wokalnym i wymianie doświadczeń wśród nauczycieli akademickich.

Podczas takiej konferencji nie może zabraknąć muzyki! Prezentacje z udziałem grupy ZIEMIA (jej członkowie to przedstawiciele uczelni muzycznych, w których prowadzone są studia jazzowe), studenckiego ŁDZ Koncept, Marcel Baliński Trio oraz studentów i pedagogów Instytutu Wokalistyki Estradowej wzbogacą program wydarzenia.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły JazzPress i Jazz Forum.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kabanos_lightbox_full
Kabanos w Scenografii
Industrialne techno ekstremum w klubie DOM
LOTTO w Fabryce Sztuki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*