DSCF1808Najdłuższy w całej Europie deptak, ul. Piotrkowska wypełnił się rozmaitymi stoiskami. W niedzielę, 12 kwietnia na odcinku pomiędzy Placem Wolności a ul. Zieloną odbył się kiermasz rękodzielniczy pod hasłem „Ładne rzeczy na Piotrkowskiej”.

Projektanci oraz wystawcy prezentowali owoce swojej wyobraźni, fantazji oraz pracy. Większość z nich powstała w ich małych manufakturach w domowym zaciszu. Na stoiskach znaleźć można było m.in. maskotki, ceramikę, przedmioty ozdobione techniką decoupage, ręcznie robioną biżuterię, potrawy, obrazy, szydełkowe serwety, domowe przetwory czy czapki i szaliki robione na drutach.

Piękna pogoda sprzyjała wystawcom. Od godziny 11 aż do 19 zainteresowani mogli przejść się łódzkim deptakiem zapoznając się z ofertą stoisk i nabywając proponowane przez nich produkty i dzieła. Wybór niedzieli na tego typu przedsięwzięcie było dobrym pomysłem ze strony organizatorów. Wielu spacerowiczów, korzystających z urody budzącej się wiosny wyszła na ulice, chcąc nacieszyć się pięknym słońcem. Ci, którzy wybrali Piotrkowską, natknęli się na kiermasz, który przyciągał kolorami i dobrą energią.

joomplu:88320

Ładne Rzeczy to próba zaprzyjaźnienia łodzian z polskim, rozwijającym się designem oraz rękodziełem. Małe domowe manufaktury odchodzą od idei masowej produkcji, a każda z wykonanych przez nich rzeczy ma duszę, niepowtarzalny wygląd i urok. Nabywcy takiego zakupu wchodzą w posiadanie jedynej takiej rzeczy na świecie. Ładne Rzeczy na Piotrkowskiej pokazały, że niewielkim kosztem i odrobiną wyobraźni każdy z nas może zrobić coś z niczego.

/fot. Milena Piesik

/fot. Sebastian Szwajkowski

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
200 lat Łodzi Przemysłowej
motypal
Palmiarnia w czasie Majówki (foto)
DSCF1040
Kiermasz Welkanocy w DOMu (foto)
1 Komentarz
  • Justyna68
    19 października 2015 at 11:59

    ikony są piękne szukam pilnie kontaktu z ich autorem ,jestem jego stałą klijętką

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*