ladne_halo_foto1Łódzkie wydawnictwo i studio graficzne Ładne Halo zostało docenione na świecie. Tegoroczna kapituła Red Dot Design Award wyróżniła ilustracje i projekt graficzny interaktywnej aplikacji mobilnej z książkami dla dzieci Halobajki swoją prestiżową nagrodą w sekcji Communication Design. Gala wręczenia nagród miała miejsce w berlińskim Konzerthau 24 października 2014.

Nagrody Red Dot nie bez powodu nazywane są „Oscarami Designu”. Konkurs organizowany jest od 1955 roku przez jedną z najstarszych i uznanych w świecie wzornictwa instytucji – niemiecki Design Zentrum Nordrhrein Westfalen w Essen. Powołane przez organizatorów jury, składające się z ekspertów z całego świata, corocznie przyznaje nagrody RED DOT DESIGN AWARD jako szczególny znak jakości w zakresie projektowania. Nagrodzone znakiem Red Dot produkty odzwierciedlają kierunki wzornictwa w komunikacji wizualnej i wyznaczają ogólnoświatowe trendy. Nagrody przyznawane są w trzech sekcjach: Product Design, Design Concept, a od 1993 roku również Comunication Design. Kapituła przyznająca Red Dot Awards nie miała łatwego zadania. W tym roku wpłynęło 7096 zgłoszeń z 49 krajów świata. We wszystkich podkategoriach nagrodzono w  tym roku w sumie 3 polskie projekty.  Ładne Halo otrzymało jedyny polski Red Dot 2014 w kategorii Aplikacja.

slide3

Halobajki to bezpłatna aplikacja dla całej rodziny, zawierająca interaktywne i bogato ilustrowane książki przenoszące dzieci do świata nauki i zabawy. Powstała we współpracy wydawnictwa Ładne Halo z polskim oddziałem NOKIA/Microsoft oraz agencją Wunderman, na bazie opublikowanych już książek ilustrowanych dla dzieci.
Aplikacja pozwala dziecku odkryć znane już książki na wiele nowych sposobów. Oprócz standardowych lektorów, Halobajki mają możliwość nagrania głosu każdej bliskiej osoby czytającej kolejne strony czytanki. Aplikacja występuje w trzech wersjach językowych (polska, francuska oraz angielska), które automatycznie dostosowują się do języka telefonu.

Książki zostały wzbogacone o zabawne animacje i ciekawe interakcje wykorzystujące dotyk, ułożenie telefonu oraz dźwięki. Podczas zabawy z Halobajki dzieci mają okazję dowiedzieć się gdzie kupić brukselkę, a gdzie szprotki oraz poznać odgłosy zwierząt, ćwiczyć pamięć i rozwijać wyobraźnię.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Publiczne czytanie komiksów w EC-1 (foto)
V Gala Konkursu im. prof. T. Kotarbińskiego (foto)
Dostęp do 60 tysięcy e-booków od Biblioteki Miejskiej w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*