Adam Adamski – Światy współistniejące (foto)

FOTO_ADAM_ADAMSKI_1Do końca miesiąca w Łódzkim Towarzystwie Fotograficznym można oglądać wystawę fotografii Adama Adamskiego pt. Światy współistniejące.

– Światy współistniejące – zdefiniowane, określone, podzielone. Światy które nas otaczają – Ożywiony i Nieożywiony. Jakże prosto jest coś sklasyfikować i wyodrębnić.  Człowiek ze swej natury dążył zawsze do zaszufladkowania i zdefiniowania rzeczywistości. Na szczęście otaczająca nas Przyroda jest swoim własnym Bytem i nie przejmuje się ludzkimi pomysłami. Różnorodność barw, struktur nie zawęża się do określonego Świata. Przenikają się one  płynnie, uzupełniając wzajemnie i dopełniając. Ulotność, Kruchość, Subtelność, Piękno to domena Świata – mówi autor wystawy. – Tak, oczywiście te określenia mogą dotyczyć zarówno części Ożywionej jak i Nieożywionej. Światy definiowane jako swoje przeciwstawieństwa nimi nie są. Współistnieją, egzystują, otaczają nas tworząc Świat Rzeczywisty, Tajemniczy, zaskakujący Bogactwem form przekazu. Delikatne, jak muśnięte pudrem, skrzydła motyla i zimne kryształy zatopione w kamieniu i jeszcze gdzieś pomiędzy porosty na gładkiej skale – jakże bliskie a zarazem odległe.

– Ożywają w promieniach słońca, w kropli porannej rosy, schowane przed wścibskim ludzkim spojrzeniem. Ukryte tak blisko, że nie potrzebna wyprawa na koniec Świata – na koniec Światów – dodaje Adamski.

Adam Adamski – zawodowo związany z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pełni tam funkcję Kierownika Muzeum Przyrodniczego Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi. W swojej pracy stara się połączyć Naukę i Sztukę. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Związku Polskich Fotografów Przyrody. Uczestnik wielu zbiorowych i indywidualnych wystaw fotograficznych.

/fot. mat.pras.

Zobacz także:

3 strony medalu w Łódzkim Towarzystwie Fotograficznym (foto)

Po sesji w Łódzkim Towarzystwie Fotograficznym (foto)

Wystawa prac studentów Pracowni Projektowania Kostiumu Scenicznego i Filmowego WSSiP (foto)

   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *