DSCF4316W piątek, 10 lipca na rynku Manufaktury odbył się drugi koncert z cyklu Luz Blues. Tym razem na scenie pojawił się śląski zespół bluesowy Acustic, w składzie: Grzegorz „Achtel” Achtelik – wokal, gitara, Jacek Szuła – harmonijka ustna, Szymon Borkowski – gitara.

Powstałe w 2007 roku trio zasiadło na scenie tuż po godzinie 18. Od pierwszego utworu harmonijkowe oraz gitarowe dźwięki przyciągały spacerowiczów. Wszystkie miejsca siedzące zostały zajęte, a słuchacze z minuty na minutę gromadzili się w okolicach sceny. Charyzmatyczny wokal Achtelika intrygował słuchaczy, których już na stałe do pozostania przekonywała świetna harmonijka oraz przyjemne dźwięki gitar akustycznych.

Luz blues to cykl letnich koncertów, inicjatywa, która ma na celu przybliżyć szerszej publiczności muzykę bluesową, o której do tej pory istnieje przekonanie, jakoby była zarezerwowana wyłącznie dla koneserów tej dziedziny. Poza tym, jak twierdzi organizator, Michał Padkowski, fani bluesa są poszkodowani podczas corocznej letniej oferty imprezowej w Łodzi, jednak od tego roku Luz Blues ma na celu to zmienić.

Zobacz także:

Dr Blues & Soul Re Vision w Manufakturze (foto)

Luz Blues w Manufakturze – informacje

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
11
Faber walczy o Coke Live Fresh Noise
washing
The Washing Machine & Pornohagen w Stereo Krogs (foto)
Pablopavo i Ludziki w Teatrze Nowym (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*