progrockW najbliższy piątek, 24 lutego, w Łódzkim Domu Kultury odbędzie się kolejna edycja cyklu Prog-Rockowanie, skierowana do zwolenników ambitnego, rockowego grania podniesionego do rangi sztuki. Tym razem na scenie zaprezentują się trzy czołowe formacje z Poznania: ABSTRAKT, BEYOND THE EVENT HORIZON oraz APPLESEED. Zespoły działające nie od dziś, mające na swych kontach udane wydawnictwa płytowe oraz występy na wielu dużych imprezach w Polsce. Siłą tego koncertowego składu jest duża różnorodność muzyczna, bowiem każdy zespół oscyluje wokół nieco innych klimatów muzycznych.

ABSTRAKT lubuje się w muzyce żywiołowej, ostrej i niepokornej. Od Hawkwind, przez Pink Floyd po Tool i Blindead – tak w skrócie można opisać ich muzyczne fascynacje. Na scenie dają z siebie wszystko, zabierając publiczność w mroczny świat, pełen zwrotów akcji. Ich debiutancki album „Limbosis” wydany dwa lata temu zebrał wiele nagród. Najwyższe możliwe oceny w takich magazynach muzycznych jak „Gitarzysta” czy „Death Magnetic” nie są przypadkowe! Obecnie zespół pracuje nad swym drugim albumem, z którego fragmentami będziemy mogli się zapoznać podczas łódzkiego koncertu. Fani zarówno muzyki progrockowej, postrockowej jak i metalowej będą z pewnością usatysfakcjonowani.

BEYOND THE EVENT HORIZON to przedstawiciel modnego w naszym kraju nurtu postrockowego. Grają muzykę wybitnie instrumentalną, która jednak w niesamowity sposób potrafi malować pejzaże i obrazować historie. Mocną stroną ich koncertów są także wyświetlane na ekranie pokazy video, zaaranżowane specjalnie do każdego z utworów. Niewątpliwą zaletą ich muzyki są przestrzenne dźwięki i harmonie pełne efektów specjalnych, a rozbudowane utwory zabierają odbiorcę w wymiar jakiego próżno szukać w szarej codzienności.

APPLESEED to z kolei fuzja artrockowej klasyki z nowoczesnymi formami ambitnej muzyki rockowej. Muzyków poznańskiego zespołu fascynuje bowiem muzyka takich klasyków jak: Pink Floyd, Marillion, Yes, King Crimson, Led Zeppelin, Wishbone Ash czy The Doors. Jednak zbudowana w sposób nowoczesny sprowadza się do skojarzeń z takimi wykonawcami jak: Anathema, Archive, Aphex Twin, Future Sound of London czy Mars Volta. Zespół działa na mapie polskiego progrocka już ponad 10 lat. Ma na swym koncie kilka wydawnictw muzycznych a także mnóstwo koncertów u boku nierzadko bardzo znanych artystów (min. Riverside, Snowman czy George Dorn Screams). Ich muzyka naprawdę potrafi poruszyć serca nawet najbardziej wymagających odbiorców.

Serdecznie zapraszamy na ten, pełen muzycznej, rockowej fantazji wieczór nadmieniając, że miejscu w którym koncerty się odbędą posiada znakomite wyposażenie audio-wizualne, powodując że każdy koncert w ŁDK-u to prawdziwe muzyczne misterium.

Koncerty rozpoczną się około godz. 19.00 w Sali Kolumnowej w Łódzkim Domu Kultury (ul. Traugutta 18). Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie przy wejściu na koncertowa salę, będą dostępne przed koncertem.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
FOTO_ALEGORYA_1
Alegorya w Kiju
skunkaa
Koncerty w Łodzi – marzec 2014
noon
HV/Noon w Bedroomie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*