W czwartek, 18 października w Magnetofonie wystąpią Above Aurora, Dagorath i Vonlaus. Początek o godz. 19. Wstęp: 30/40 zł.

Above Aurora (Pagan Records)
Założony w Poznaniu, a rezydujący obecnie w Reykjaviku zespół zadebiutował pochodzącym sprzed dwóch lat albumem “Onwards Desolation”, prezentując wypełniony pesymizmem, transowy Black Metal. Na początku tego roku, Above Aurora przypomnieli o sobie minialbumem “Path to Ruin”, zmiksowanym przez Stephena Lockharta w Studio Emissary (Svartidauđi, Slidhr, Rebirth of Nefast, Sinmara). Trans, oszczędność w środkach ekspresji i niezgłębiony chłód – oto wyróżniki obecnego stylu AA.

Dagorath (Under the Sign of Garazel Prod.)
Trupia aura, piwniczne widziadła, odór stęchlizny i opętanie – to zaledwie najważniejsze cechy, które sprawiły, że bydgoski Dagorath od chwili debiutu imienną demówką (2016) wymieniany jest jako jedno z największych odkryć rodzimego Black Metalu. Ostatnie dwa lata przyniosły dwa kolejne wydawnictwa – najpierw duży album “Glare of the Morning Star” (2017) oraz polskojęzyczną EPkę “Evil is the Spirit” (2018), na której kwartet zaskakująco, ale w sposób nie budzący wątpliwości rozwija estetykę obskurnej ekstremy spod czarciego sztandaru.

Vonlaus (black metal – Islandia, Vánagandr/Mystískaos)
Vonlaus to islandzcy debiutanci z jednym demo na koncie, które zawiera trzy utwory surowego i depresyjnego black metalu. Zimny i posępny klimat Islandii idealnie odbija się w ich kompozycjach. Mimo stricte podziemnego charakteru zespołu, debiutancki materiał odbija się coraz szerszym echem, a nowe utwory są w przygotowaniu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
paragraf64
Paragraf 64 w New Yorku
soniam
Soniamiki w Owocach i Warzywach
calagora
Cała Góra Barwinków w DOMu – odwołane

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*