Abonent_czasowo_dostepny_glowna3 lutego w AIOA przy ul. Zachodniej 65 swój najnowszy monodram pt. Abonent czasowo dostępny zaprezentował Maciej Wilewski. Pochodzący z Łodzi aktor znany jest m.in. z serialu Plebania i Na Wspólnej.

Sztuka według scenariusza Karoliny Szymczyk-Majchrzak i Michała Grzybowskiego miała charakter kabaretowy. Główny bohater to 40-letni mężczyzna mający problem w związku z nadmiernym używaniem telefonu. Jest on dla niego najważniejszym przedmiotem w życiu, nie tylko narzędziem komunikacyjnym, ale wręcz przyjacielem – kimś ważniejszym od rodziny. Nie rusza się bez niego i nie widzi problemu podejmując rozmowy z kolegą w typowych miejscach publicznych, ale też na pogrzebie czy podczas spektaklu. Ponieważ odbija się to na jego życiu codziennym, podejmuje nawet współpracę z terapeutą, jednak nawet rozmowa z „Panem Bogiem” nie zmienia jego podejścia do sposobu komunikowania się ze światem.

joomplu:47998

Abonent czasowo dostępny składa się z kilku scen, które przeplatają multimedialne komentarze terapeuty bohatera. Całość iskrzy się humorem ośmieszającym nasze codzienne zachowania. Oszczędność scenografii, która składa się głównie z projekcji multimedialnej, wcale nie przeszkadza, wręcz przeciwnie pozwala na uruchomienie wyobraźni widza. Prosty język bez przeszkód trafia do publiczności. Reżyseria i gra aktorska na wysokim poziomie.
 
Można mieć tylko nadzieję, że Maciej Wilewski znajdzie miejsce, by pokazać swoją sztukę liczniejszej publiczności niż tej z niewielkiej sali widowiskowej AIOA. Czekamy także na kolejne produkcje tego zdolnego, acz niewykorzystanego w pełni aktora.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
III_Furie_-_fot._Karol_Budrewicz_111
XVIII MFSPiN: III Furie Teatru Modrzejewskiej w Legnicy
Szalone nożyczki w Manufakturze (foto)
DSC_9288
Kacper Ruciński w Scenografii (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*