1392001_535961019820087_733569105_n13 i 14 listopada w budynku Harnamu odbędą się pokazy spektaklu muzycznego A kiedy ja wyjdę, zaśpiewam po rosie…. Mamy dla Was dwa dwuosobowe zaproszenia (jedno na 13 listopada, drugie na 14 listopada).

Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „Harnam”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie bilety. Zabawę zakończymy w poniedziałek (11 listopada), o godz. 21. Laureatów konkursu powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenia otrzymają najciekawsze maile.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

konkurs zakończony

„A kiedy ja wyjdę, zaśpiewam po rosie…”

choreografia Joanna Wolańska
koncepcja muzyczna Agata Butwiłowska, Dariusz Trzciński, Karolina Zajdel
scenografia Helena Miłość

Spektakl „A kiedy ja wyjdę, zaśpiewam po rosie…” to połączenie polskich pieśni tradycyjnych wykonywanych na żywo, z warstwą choreograficzną oscylującą między tańcem współczesnym, tańcem ludowym i teatralną inscenizacją. Projekt ten jest wynikiem spotkania Grupy Off Harnam i Miejskiego Darcia Pierza – których działania wypływają z zainteresowania wiejską kulturą ludową. MDP jednak kultywuje tradycję, śpiewając pieśni a capella w niezmienionej formie, natomiast Grupa Off Harnam w swoich choreografiach się nią inspiruje. Dzięki temu powstał spektakl, który sięga głęboko do korzeni, ale pozwala rozwinąć się temu, co współczesne w nowej, zaskakującej formie.

Grupa OFF Harnam działa w strukturach Zespołu Tańca Ludowego Harnam od 2008 i jest alternatywą dla jego tradycyjnego, stricte ludowego profilu. Pole działania grupy jest bardzo szerokie: obejmuje m.in. taniec jazzowy, taniec współczesny a także różnorodne formy taneczno-teatralne i performatywne, jednak w większości projektów grupa inspiruje się polskim folklorem, sięgając zarówno do tańców ludowych jak i ludowych obrzędów, legend i baśni.

Miejskie Darcie Pierza to grupa osób pochodzących z różnych środowisk, ale połączonych zamiłowaniem do śpiewu tradycyjnego. Pragnie przyczynić się do odrodzenia i spopularyzowania tej tradycji, ucząc się i wykonując pieśni zaczerpnięte ze słowiańskiej kultury ludowej. Grupa dąży do tego, by śpiew, a zwłaszcza ten szczery, śpiewany otwartym, pełnym głosem, na stałe zagościł w łódzkiej przestrzeni. Spotkania MDP nawiązują do tradycji darcia pierza na wsiach, będących okazją do bycia razem, do dialogu, przekazywania sobie mądrości pokoleniowych oraz plotek również poprzez pieśni.

Scena ZTL Harnam ul. Piotrkowska 282A
środa 13.11.2013 godz. 20
czwartek 14.11.2013 godz. 20
cena biletu 10zł

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
bloom
Daniel Bloom w Wytwórni (zakończony)
onirica
Onirica w Kinie Bałtyk (zakończony)
logo_archi_male
ARCHIFIESTA w FUTURYŚCIE (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*