plagiat199Punk rock ciągle żyje i ma się całkiem dobrze. Dowodem tego był wczorajszy koncert. 11 marca. Łódzki klub Luka gościł dwa zespoły reprezentujące nurt punk/reggae. A-Front i Plagiat 199 ze Śląska.

Zaczęło się nieciekawie. Koncert planowany na godzinę 20, rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem. Szkoda, że brak szacunku dla fanów i tych, którzy po prostu kupili bilet jest wciąż tak powszechny. Początkowo Luka świeciła pustkami. Na scenie pierwszy pojawił się A-Front. Zespół założyła w 2006 roku trójka kumpli grających skoczną muzykę z gatunku, punk i reggae.  Grupa zagrał kilka utworów, z których największą furorę zrobił kawałek „Kanały”. Występ chwilami miewał charakter „edukacyjny”. Zgromadzeni widzowie mogli dowiedzieć się między innymi, że Gliwice są największym producentem amfetaminy. Zwieńczeniem występu był obiecany na początku koncertu „striptiz” perkusisty, który z dumną zaprezentował goły tyłek grupce zebranych pod sceną piszczących nastolatek.

Po krótkiej przerwie pojawił się Plagiat 199. Zespół, który jest w trakcie swojej wiosennej trasy koncertowej, promował najnowszy album „Do Przodu”. Podczas występu zostały zagrane głównie piosenki z najnowszego albumu. M.in. „Obłęd”, ”Proces”, ”Moja dziewczyna” czy promujący album, singiel—utwór „Czarne loki” nagrany razem z Kazikiem. Nie zabrakło też kawałków ze starszych płyt takich jak „Nowy świat” czy „Przeznaczenie”.

Zespół Plagiat 199 to przede wszystkim charyzmatyczna wokalistka, Magda Czomperlik. Mieszanka świetnego wokalu i „serca”, jakie Magda włożyła w każdy utwór zmiażdżyła publikę — nawet tą siedzącą przy stolikach. Świetna muzyka, głębokie teksty i atmosfera tworzona również przez publiczność — tak było i tak pewnie będzie na innych koncertach. Następny już 19 marca w Opolu.

AfrontAfront Afront Afront
Afront Plagiat 199 Plagiat 199Plagiat 199
Plagiat 199

Zobacz także:

Kid Karate i The Revlovers w Luce (foto)

Muchy zagrały w Luce (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Imperium_front
Srebrne Oceany – Nowy singiel i teledysk zespołu Bruno Schulz (wideo)
Yanina_-_Mersey_Beat
Yanina – Mersey Beat (recenzja)
GMF 2019: Iza Połońska (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*