Warsztaty kulinarne, nauka szycia pluszaków, czy teatralne spotkanie
z pacynkami – to niektóre
z działań przeznaczonych dla mam z dziećmi z Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. Finałem było wspólne malowanie muralu na jednej ze ścian ośrodka. Zakończyła się trzecia już edycja projektu „Przytul sztukę”, który był realizowany między innymi z budżetu miasta, w ramach konkursu na dofinansowanie wkładów własnych.

Projekt „Przytul Sztukę” to kolejna III już edycja projektu. Choć zmieniają się uczestnicy projektów, to wciąż pozostaje wspólny mianownik – sztuka.

Dzięki sztuce i własnej kreacji artystycznej można zmieniać siebie, uwrażliwiać się na innych, rozwijać umiejętność szerszego rozumienia i interpretowania rzeczywistości. – mówi Monika Goetzendorf-Grabowska – jedna z autorek projektu.

Tegoroczny projekt to seria spotkań z artystami z różnych dziedzin, a zwieńczeniem projektu było wspólne malowanie muralu, na ścianie Ośrodka.

Zdecydowałyśmy się na rodzaj artystycznej interwencji polegającej na zamianie smutnej ściany elewacji budynku w dzieło sztuki, opowiadające swoją pozytywną historię stworzoną przez mieszkańców Ośrodka – dodaje Beata Marcinkowska, współautorka projektu.

Projekt „Przytul sztukę” współfinansował Urząd Miasta w ramach konkursu na tzw. wkłady własne. W 2019 roku, w podobny sposób, dofinansowane zostało 30 projektów na łączną sumę 229 tys. zł. Projektodawcy mogli wnioskować o dofinansowanie do 40% projektu, ale nie więcej niż 50 tys. zł.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
rockband_wwwsxchu
Studenci wiedzą, kogo chcą usłyszeć na Juwenaliach 2010
Czytanki Muzeum Sztuki
honkerr
Adanza de Honker – wyprawa do Barcelony

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*