Wakacje na rowerze z Galerą Łódzką

Lato sprzyjają aktywności fizycznej, a rower to jedna z najczęstszych jej form wybierana przez łodzian. W naszym mieście aż 83% cyklistów wsiada na rower codziennie lub co najmniej kilka razy w tygodniu. Dlatego aż do końca września w Galerii Łódzkiej można skorzystać ze strzeżonego parkingu rowerowego. Na cyklistów czeka 60 bezpłatnych miejsc oraz samoobsługowa stacja napraw, na której można m.in. dopompować koło czy nastawić kierownicę oraz upominki w formie plecaków zaprojektowanych przez łódzkiego grafika – GOUDA WORKS.

„Rower to popularny środek transportu, którym łodzianie dojeżdżają do pracy, na uczelnię czy na zakupy. Użytkownicy jednośladów pokonują w naszym mieście średnio 62 km tygodniowo. W tym kontekście ważne są nie tylko odpowiednie ścieżki rowerowe ale również bezpieczne miejsca parkingowe. Z badań wynika, że ponad 32% rowerzystów w Łodzi obawia się kradzieży roweru. Dlatego, w wakacyjnym końca września, zapewniamy naszym klientom strzeżony parking rowerowy.” – mówi Beata Stefańska, dyrektor Galerii Łódzkiej.

Cykliści przyjeżdżający do Centrum mają również możliwość skorzystania z samoobsługowej stacji rowerowej wyposażonej w wkrętaki, klucze, zestaw imbusów, łyżki do opon oraz pompkę z adapterem. Parking znajduje się przed wejściem głównym od al. Piłsudskiego/ul. Sienkiewicza i czynny jest codziennie od godz. 11:00 do godz. 19:00.

Z myślą o rowerzystach Galeria Łódzka przygotowała limitowaną edycję plecaków. „ŁÓDZKA TYTKA”, zaprojektowana przez GOUDA WORKS, rozdana jest fanom dwuśladów w każdy czwartek. Na fanpage’u Centrum można też oglądać cykl tematycznych zdjęć z rowerzystami w roli głównej.

Rower na dobre rozgościł się w przestrzeni miejskiej. Parafrazując słowa brytyjskiego pisarza, H.G. Wellesa, widząc łodzian na rowerach nie należy martwić się o losy ludzkości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *