9. urodziny zespołu Alegorya w Stereo Krogs (foto)

IMG_6774W piątek, 22 stycznia w Stereo Krogs świętowano dziewiąte urodziny zespołu Alegorya. Na scenie pojawiły się także formacje The Reynolds i Szwalnia.

Zespół Alegorya to łódzka formacja, której znakiem rozpoznawczym stały się pełne energii występy i mocne riffy. Istnieją od stycznia 2007 roku i na swoim koncie mają kilkaset występów na scenach klubowych oraz festiwalach muzycznych, m.in. obok takich zespołów, jak Aerosmith, Alter Bridge, Walking Papers, The Treatment, Jelonek, Akurat czy The Bill.

Występowali podczas Impact Festivalu 2014 oraz Jarocin Festiwalu 2014, gdzie zostali bardzo ciepło przyjęci przez międzynarodową publiczność. 28 października 2014 r. w warszawskiej Stodole supportowali amerykańskiego Skilleta. Grają mocnego, polskiego rocka. Nie boją się jednak łączyć gatunków, co owocuje wyjątkowym brzmieniem. Charyzma wokalisty sprawia, że zespół potrafi porwać do wspólnej zabawy każdego.

joomplu:103990

Wielokrotnie ich przebój pt. „Furia” gościł na szczytach lokalnych list przebojów. W kwietniu 2014 roku wydali debiutancki album pt. „Alegorya”, który był zgłoszony do nagrody głównej w plebiscycie „Łódzka Płyta Roku”.

/fot. Bartek Kaszuba

Zobacz także:

Alegorya w Stereo Krogs (foto)

Impact Festival 2014 – m.in. Alegoya (foto)

Siódme urodziny zespołu Alegorya (foto)

Cochise i Alegorya w Iron Horse (foto)

Striking Justice i Alegorya w Stereo Krogs (foto+wideo)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *