fw_49Dwa wybiegi, 26 modelek i modeli, ponad 60 pokazów oraz niemal 750 kreacji, które będą stylową inspiracją na sezon jesień/zima 2014/2015. W piątek, 3 października, rusza 9. edycja Manufaktura Fashion Week. Najnowsze kolekcje pokażą utalentowani młodzi projektanci, wschodzące polskie gwiazdy – duet Hector & Karger, Maciej Sieradzky, Jakub „Jacob” Bartnik i Liliana Pryma. Podczas trzydniowego święta mody zostaną zaprezentowane trendy prêt-à-porter, a styliści w strefie Fast Trendy doradzą, jak dobrać je do własnego charakteru i stylu życia.

Pierwsze pokazy, które rozpoczną się w piątek, 3 października, o godzinie 19:00, będą należeć do finalistów programu „Project Runway”. Na 16-metrowym wybiegu, który powstanie w rotundzie galerii handlowej, premierową kolekcję zaprezentuje ulubieniec publiczności, łodzianin Maciej Sieradzky. Projektant, określany jako mistrz twórczego chaosu, pokaże swoje najnowsze projekty, będące kontynuacją wizji zawartej we wcześniejszych liniach – dzky i maciej sieradzky. Zaskakujące innowacyjną konstrukcją kreacje w monochromatycznej skali barw przygotowała Liliana Pryma, laureatka Art&Fashion Festival i absolwentka prestiżowego Central Saint Martins College of Arts and Design w Londynie. Gościom Manufaktury swoje prace zaprezentuje również Jakub „Jacob” Bartnik, zwycięzca pierwszej edycji „Project Runway”. Prace młodego designera można było już dwukrotnie podziwiać na prestiżowym London Fashion Week, wielbiciele mody z całego świata zobaczyli je również na łamach najważniejszych magazynów – Vogue’u, Harper’s Bazar, Glamour czy Trendland. Swój styl projektant określa jako połączenie szyku, siły i niezależności, który znacznie zyskuje na efektownym i harmonijnym połączeniu lekkich materiałów z ciężkimi tkaninami. Pokazy „Jacoba” i Liliany Prymy będzie można obejrzeć również w sobotę o godzinie 20”00, tuż przed rozpoczęciem nocnych zakupów. Zwieńczeniem pierwszego z trzech dni pokazów będzie kolekcja sygnowana marką Hector & Karger. Modowe show poznańskiego duetu, które rozpocznie się o godzinie 20:30, będzie prawdziwym estetycznym przeżyciem. Wybieg zostanie zaaranżowany wzdłuż najdłużej fontanny w Europie, znajdującej się na rynku Manufaktury. Niecodzienna iluminacja i postindustrialne budynki będą doskonałym tłem dla uwodzących kobiecością sylwetek, w których projektanci zestawili architektoniczne formy pełne kontrastów.

Prace projektantów, którzy zaprezentują się podczas 9. edycji Manufaktura Fashion Week, będzie można obejrzeć z bliska. W piątek, 3 października, w galerii handlowej powstaną pop-up stores, czyli ulotne butiki, oferujące odzież sygnowaną nazwiskami projektantów.

Trendy na wyciągnięcie ręki

W sobotę i niedzielę na profesjonalnym wybiegu w rotundzie galerii handlowej zaprezentują się również marki dostępne w Manufakturze. Pokaz ponad 60 brandów to setki zestawów przygotowanych przez zawodowych stylistów, które staną się inspiracją na sezon jesienno – zimowy. Wśród trendów prêt-à-porter, czyli kolekcji sklepów stacjonarnych, nie zabraknie propozycji dla kobiet, mężczyzn, ani dzieci w różnych stylach i na każdą okazję: od mody casualowej, poprzez sportową, aż do wieczorowej. Stroje pokazane na wybiegu znajdują się w regularnej ofercie butików znajdujących się na terenie Manufaktury, więc każdy element zaprezentowany przez modeli będzie dostępny na wyciągnięcie ręki. Ponadto w ciągu trzech dni modowego święta w godzinach otwarcia galerii handlowej goście będą mogli korzystać ze strefy Fast Trendy, gdzie sztab profesjonalnych stylistów poprowadzi indywidualne konsultacje i doradzi, jak zestawiać ze sobą modne kolory, fasony i faktury tak, aby ubranie nie stało się przebraniem, oraz w jaki sposób dostosować styl do trybu życia, typu urody i charakteru. W sobotę, o godzinie 15:30 wykład „Modny kierunek” poprowadzi również Magdalena Rozenfeld, projektantka i absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dla młodych blogerów przygotowano konkurs. Początkujący redaktorzy modowi będą musieli napisać wpis o długości do 2500 znaków na temat trendów na nadchodzący sezon jesień/zima. Jurorem konkursu będzie Michał Witkowski, pisarz, felietonista, autor powieści „Lubiewo” i kryminału „Zbrodniarz i dziewczyna”. Propozycje można wysyłać do 2 października na adres blog@manufaktura.com. Ogłoszenie wyników odbędzie się w sobotę o godzinie 19:30 i poprzedzone będzie warsztatem i omówieniem blogów z Michałem Witkowskim.. Panie i panowie w sobotę, 4 października, będą mogli również wziąć udział w warsztatach fryzjerstwa i makijażu. Następnego dnia, rodzice będą mogli dowiedzieć się, jak w mody sposób uczesać swoje dzieci. Przekazywaną wiedzę uzupełnię zajęcia praktyczne. W sobotę codzienny ubiór uczestnicy warsztatów wzbogacą o kamizelkę lub inny modny dodatek własnej produkcji, stworzony pod okiem doświadczonych doradców. W niedzielę z kolei dzieci uzupełnią swój strój o odblaskowe dodatki podczas zajęć „Fluo jest modne”. Najmłodsi spotkają się wtedy również z policjantami, którzy wytłumaczą, jak ważnym jest bycie widocznym na drodze.

Noc zakupów z nagrodami

Podczas święta mody w Manufakturze nie może zabraknąć nocnych zakupów oraz towarzyszących im atrakcji. Tym razem zapraszamy gości do konkursu Runway to Fashion, w którym nagroda główną jest oldskulowy skuter Romet. Aby wziąć udział w zabawie, należy zgłosić się do stoiska konkursowego w chwili rozpoczęcia Nocnych Zakupów i przedstawić paragon za zakupy zrobione w tym dniu o wartości minimum 50 PLN. Liczy się również bystre oko i odrobina szczęścia, bo zadaniem uczestników jest wskazanie kluczyka spośród 300 innych, podobnych do siebie sztuk. Tylko jeden będzie pasował do pojazdu wystylizowanego przez projektantów z programu „Project Runway”. W zestawie kluczyków znajduje się również kilkadziesiąt, które zapewnią nagrody rzeczowe oraz vouchery na zakupy i usługi w sklepach i salonach Manufaktury. Nocne zakupy, którym towarzyszą pokazy mody wieczorowej i ekskluzywnej bielizny, to prawdziwa gratka dla łowców okazji, a bystre oko może pomóc tym, którzy marzą, by z Manufaktury wyjechać nowym jednośladem.

Poszukiwany, poszukiwana mały model i modelka

Tavi Gevinson, najmłodsza blogerka modowa wszechczasów, swoją pasję zaczęła rozwijać już w wieku 12 lat. Trendsetterka, doceniona przez samą Annę Wintour, redaktor naczelną amerykańskiego wydania „Vogue”, jest żywym dowodem na to, że marzeń nie warto odkładać na później. Najmłodsi „fashioniści” w najbliższą niedzielę w Manufakturze będą mogli wziąć udział w konkursie. Casting skierowany jest do dzieci w wieku od 4 do 12 lat, które pod opieką rodziców przyjdą do Manufaktury w niedzielę, 28 września. Od godziny 13:00 do 18:00 w rotundzie galerii handlowej na małych artystów będzie czekał profesjonalny fotograf oraz jury. Spośród dzieci, które najlepiej zaprezentują się przed obiektywem, zostanie wytypowana grupa młodych modeli. W niedzielę, 5 października, zaprezentują na wybiegu kolekcje dziecięce w ramach Manufaktura Fashion Week. Po pokazie zostaną wybrani model i modelka, którzy wezmą udział w sesji zdjęciowej do zimowego wydania magazynu Manufaktury „ManuAll”. Zwycięska para zostanie także obdarowana kartami podarunkowymi.

3 października

10:00 – 22:00
Fast Trendy

godz. 19:00   
Pokazy kolekcji finalistów „Project Runway – Macieja Sieradzky’ego, Jakuba „Jacoba” Bartnika, Liliany Prymy

godz. 20:30
Pokaz duetu Hector & Karger

4 października

10:00 – 22:00
Fast Trendy

14:00 – 19:30
Pokazy kolekcji prêt-à-porter

16:30 – 17:00
Warsztaty fryzjerskie

godz.20:00
Pokazy kolekcji finalistów „Project Runway –Jakuba „Jacoba” Bartnika, Liliany Prymy

21:00 – 14:00
Nocne zakupy. Konkurs z nagrodami

godz. 22:00
Pokaz mody wieczorowej

godz. 23:00
Pokaz bielizny Hot Diamond Show

5 października

10:00 – 21:00
Fast Trendy

13:00 – 17:00
Pokazy kolekcji prêt-à-porter

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
warsztatymody10
Warsztaty mody flamenco w Muzeum Fabryki (foto)
IMG_4381
Łódź Design Festival 2016 (foto)
Złota Nitka 2021 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*