plakat_media_2

Archifiesta już od ośmiu lat jest najważniejszą imprezą kulturalno-artystyczną studentów kierunku Architektura i Urbanistyka Politechniki Łódzkiej. Tegorocznym tematem przewodnim jest FOLK, czyli szeroko pojęta twórczość artystyczna, odwołująca się do tradycji polskiej wsi, zaprezentowana jednak nie w dosłowny, oczywisty sposób, ale w nowoczesnej szacie graficznej i muzycznej.

Oznacza to,  że można się spodziewać skocznej muzyki, ludowych ubiorów oraz swojskiej atmosfery. Głównym celem jest jednak promocja prac studentów I roku, stworzonych podczas wakacyjnego pleneru pod opieką mgr inż. arch. Piotra Gawłowskiego w ramach letnich praktyk rysunkowych w Chełmnie i Łodzi. Wernisaż rysunków stał się pretekstem do zainicjowania imprezy na dużą skalę – połączenia wystawy i konkursu na najlepsze prace z koncertami, imprezą taneczną w klubie Futurysta oraz promocją uczelni.

Dzięki ogromnemu uznaniu i poparciu ze strony Studenckiego Klubu Futurysta, władz Uczelni oraz przede wszystkim samych studentów, ARCHIFIESTA stała się imprezą cykliczną na stałe wpisaną w kalendarium imprez Politechniki Łódzkiej. Warto zaznaczyć, że najlepsze prace, nagrodzone podczas wernisażu zostają co roku przekazane na styczniową aukcję WOŚP.

Tej jesieni, już po raz dziewiąty organizatorzy zapraszają nas na to niezwykłe wydarzenie, którego patronem przez ostatni rok był Prorektor prof. Sławomir Wiak, zaś podczas poprzednich edycji Prorektor PŁ prof. Wojciech Wolf. Tegoroczna ARCHIFIESTA tradycyjnie rozpocznie się wernisażem w Sali Widowiskowej Politechniki Łódzkiej, w trakcie którego zaproszonym gościom zaprezentowane zostaną efekty kilkutygodniowych starań młodych architektów.

Wystawie towarzyszyć będą atrakcje takie, jak: występ taneczny zespołu ludowego „Kalina” i pokaz mody inspirowany polskim folklorem, zorganizowany przez studentów Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ. Całość uświetni pokaz filmu wykonanego przez studentów.

Finałem ARCHIFIESTY będzie impreza w Studenckim Klubie Futurysta gdzie wykładowcy oraz studenci, tradycyjnie już, będa bawić się we wspólnym gronie przy muzyce granej na żywo. Szampańska zabawa trwa zawsze do białego rana.

PROGRAM:

20.11 (ŚRODA)

GODZ. 18.00 – Sala Widowiskowa Politechniki Łódzkiej, al. Politechnika 3a
• wernisaż prac plenerowych
• konkurs na najlepsze prace
• występ zespołu pieśni i tańca „Kalina”
• moda według studentek Wydziału Wzornictwa PŁ
• wykwintny poczęstunek
• upominki dla głosujących

GODZ. 20.30 – Klub Studencki „Futurysta”, al. Politechniki 7 – BILET 10 ZŁ
koncert zespołu Headboat
• DJ
• świetna zabawa do białego rana
• konkurs na najlepszy strój

Impreza odbywa się pod patronatem Plastra Łódzkiego! Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do śledzenia kolejnych inf. związanych z ARCHIFIESTĄ publikowanych na naszym portalu!

(Tekst i Grafika – Mat. Prasowe)logo

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
swap_party
Swap Party na Piotrkowskiej 217
perspektywy
Łódzki Salon Maturzystów Perspektywy 2016
scenografia
Rusza Scenografia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*