8_zlotych_fot_franek_amerDo 5 listopada w FabrySTREFIE można podziwiać wystawę „8 zł zestaw” studentów fotografii x łódzkiej szkoły filmowej.

Czy studencki obiad może stać się impulsem do stworzenia wystawy? „8 zł zestaw” to nawiązanie do wspólnych spotkań na obiadach, które nie tylko odżywiały, ale i ożywiały studencką twórczość.

Wystawa jest konfrontacją odmiennych wrażliwości i koncepcji, połączonych przez wspólne lata studiowania i zawiązane w tym okresie przyjaźnie. Sami studenci opisują siebie: „Nie mamy nazwy, bo nie umiemy jej ustalić. Nie mamy manifestu, bo nie kierujemy się tymi samymi wartościami artystycznymi. Jednakże budując swoje ja dbamy o to, aby wypełnić wszystkie role w mikrospołeczności, w której żyjemy, a rozwój każdego z nas pośrednio uwarunkowany jest kierunkiem rozwoju wszystkich pozostałych.” Choć sami studenci nie czują się spójną grupą artystyczną, to ich prace charakteryzują pewne wspólne elementy, przede wszystkim charakterystyczny dla łódzkiej „filmówki” szacunek dla artystycznego rzemiosła, połączony z odsłanianiem fotograficznych iluzji i konwencji.

Swoje prace zaprezentowały: Franek Amer, Agata Berniak, Maciej Bujko, Nina Hajdorowicz, Kasia Iwańska, Monika Kryszyńska, Marysia Łukaszczyk, Igor Oleś, Igor Pisuk. Wystawa można oglądać od czwartku do soboty w godz. 17-19.

/fot. mat.pras.

Zobacz także:

tuPORT – wystawa Wojtka Domagalskiego w FabrySTREFIE (foto)

Intymne przewartościowanie w FabrySTREFIE (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_0099
Erozja-Erózió w ŁTF (foto)
prawoslawie_011
„Jest w Łodzi… Prawosławie” w ŁTF (foto)
Obywatel miasta Łodzi – Jan Machulski (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*