8_lat_w_TybecieW sobotę, 3 października o godz. 20 w Stereo Krogs rozpocznie się koncert formacji 8 lat w Tybecie. Jako support pojawi się Road Stone.

8 lat w Tybecie – Polski, brudny, surowy, energetyzujący rock ze Śląska Cieszyńskiego. To zespół, który ciągle ewoluuje i nastawiony jest na nieustanny rozwój. Znakiem rozpoznawczym zespołu są surowe, rockowe brzmienia gitar i energiczne, klasyczne riffy oparte na pulsującej, mocno osadzonej w metrum sekcji rytmicznej. Centralnym punktem nadającym niepowtarzalny charakter muzyce 8lwt są jednak proste, ale niebanalne teksty z głębokim, obciążonym bagażem emocjonalnym przekazem. Zespół przedkłada treść ponad formę, stawia na naturalność i wiarygodność wykonując wyłącznie muzykę autorską.

8lwt jest aktywny scenicznie od 2005 roku i od tego czasu pracował nad własnym brzmieniem i niepowtarzalnym klimatem swojej twórczości. Efektem tej pracy jest wydana w listopadzie 2013 własnym sumptem debiutancka EPka „Na zesłaniu”.  „Na zesłaniu” to 6 utworów o łącznej długości ponad 35 minut. Tytułowy utwór można było jeszcze przed premierą albumu usłyszeć kilkakrotnie na antenie Radiowej Trójki, został także odnotowany w listach przebojów mniejszych, niezależnych rozgłośni radiowych zajmując czołowe pozycje.

Jako lokalny support wystąpi zespół ROAD STONE, czyli highway’owa mieszanka szeroko pojętej muzyki rockowej, stoner i hard rocka.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
emergrnza
Emergenza Festival w Luce
frontside
Burning Down The House w Luce
2017.10.19_OPILKI_koncert_New_York_Lodz
Opiłki w New York

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*