integracja

7 i 8 września w kinie Charlie odbywać się będzie replika koszalińskiego 8. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja.

Głównym celem Festiwalu jest integracja środowisk osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem poprzez prezentację filmów o tematyce, problemach i życiu osób niepełnosprawnych. Uniwersalne przesłanie tych filmów zawiera się w przekonaniu o głębokim sensie zmagania z własnym losem, pokonywania barier i odnajdywaniu drugiego człowieka.

Wstęp na pokazy jest bezpłatny:

Program Festiwalu:

7 września (środa) – początek 17:40

– „Mama” („Mum”), reż. Adelheid Roosen, Holandia 2009, czas 20′
Opowieść reżyserki o swojej mamie, która choruje na Alzheimera. Statyczna kamera pokazuje krótkie, statyczne sceny odzwierciedlające miłość i humor, przybliżające istotę choroby.

– „Brzydkie słowa”, reż. Marcin Maziarzewski, Polska 2010, czas 28′
Piotr jest realizatorem dźwięku cierpiącym na Zespół Tourette’a objawiającym się wykrzykiwaniem wyzwisk i przekleństw. Przez całe swoje życie zmaga się z własnymi ograniczeniami w poszukiwaniu relacji z drugim człowiekiem.

-„Decrescendo”, reż. Marta Mironowicz, Polska 2011, czas 27′
Tomek jest młodym psychologiem i muzykiem pracującym w domu starców. Doskonale radzi sobie w rozmowach z pensjonariuszami, jest ciekawy ich przeżyć, dla każdego ma czas. Pytany, co robi w takim miejscu mówi, że piękno rozmowy nie jest zależne od piękna osoby mówiącej.

– „Uśmiechnij się i w nogi” („Smile and run”), reż. Ray Jacobs, W. Brytania 2010, czas 13′
Arty Party to grupa 11 pełnosprawnych i niepełnosprawnych performerów . Ich praca na scenie to podróż emocjonalna, odkrywanie ciała i duszy, próba poszukiwań sensu otaczającego świata.

8 września (czwartek) – początek 17:55

– „Nora wciąż żyje” („Nora is still alive), reż. Martin Jabs, Niemcy 2010, czas 70′
Miała żyć tylko 26 lat, teraz ma lat 30. Opiekunka: ” przebywając z Norą stajesz się bardziej świadomy tego, że twoje dzieci są zdrowe”.

– „Schowek” („Storage”), reż. David Lea, W. Brytania 2009, czas 14′
19-letni Jason z powodu autyzmu jest odizolowany od świata i prowadzi obsesyjne zmagania z przedmiotami dnia codziennego. Kiedy nie może czegoś znaleźć w specjalnym pudełku, jego świat zaczyna się ścierać z tym drugim, obcym, naszym.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
moonlight_plakat
Premiery kinowe – luty 2017
PLAKAT_HANEKE8
Retrospektywa Michaela Hanekego w PWSTviT
Czas dziecka z O!PLA

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*