74. sesja Musica Moderna

W ramach wiosennej sesji MusicaModerna zaplanowano osiem koncertów, które odbędą się codziennie od 6 do 9 maja.

W programie znalazł się koncert finałowy V Konkursu Kompozytorskiego dla młodzieży „Moja (mi)nuta”, trzy koncerty dyplomowe, występ Orkiestry Fletowej łódzkiej Akademii, prezentacja utworów z programu „Muzyka Naszych Czasów” oraz tradycyjne koncerty z muzyką akustyczną i elektroakustyczną studentów klas kompozycji oraz muzyki w mediach Akademii Muzycznej w Łodzi. Wydarzenia odbędą się w Sali Kameralnej (al. 1 Maja 4) oraz Sali Koncertowej (ul. Żubardzka 2a) Akademii. Obowiązuje wstęp wolny.

74. sesję Musica Moderna rozpocznie koncert finałowy V Konkursu Kompozytorskiego dla młodzieży „Moja (mi)nuta”.

Spośród 45 nadesłanych kompozycji uczniów średnich szkół muzycznych wyłoniono 7 nominowanych, które zostaną wykonane 6 maja o godzinie 13.00. W programie znalazły się różnorodne stylistycznie utwory solowe i kameralne. Wieczorem, o godzinie 18.15 organizatorzy zapraszają na Fletowe oblicza w wykonaniu Orkiestry Fletowej Akademii Muzycznej w Łodzi. Dwudziestoosobowy zespół przygotowany przez dr hab.Ewelinę Zawiślak i mgr. Mateusza Wojtkiwa zaprezentuje utwory Krzysztofa Grzeszczaka, Agnieszki Zdrojek-Suchodolskiej, Borisa Alvarado i Jolanty Smolskiej.Oba wydarzenia odbędą się w Sali Kameralnej Akademii Muzycznej.

Pierwszy koncert dyplomowy studentów klas kompozycji odbędzie się 7 maja o godzinie 12.00. Program wypełnią utwory instrumentalne i elektroniczne autorstwa Mateusza Bogdalina i Romana Hyli. Zostaną także wyświetlone filmy, do których studenci stworzyli ścieżkę dźwiękową. O godzinie 18.15, tradycyjnie, młodzi wykonawcy zinterpretują muzyczne dokonania studentów klas kompozycji podczas koncertu Młodzi kompozytorzy, młodzi wykonawcy.Koncerty tego cyklu odbywają się od pierwszej edycji sesji Musica Moderna. Wydarzenia zlokalizowano w Sali Kameralnej.

Koncerty trzeciego dnia sesji, 8maja, również odbędą się w Sali Kameralnej. W południe, na swój dyplom zapraszają Aleksander Brych i Jakub Kaczmarek. Program koncertu dyplomowego wypełnią eksperymenty instrumentalne, utwory łączące tradycyjne instrumenty z warstwą elektroniczną oraz muzyka oratoryjna. Na godzinę 18.00 zaplanowano prezentację utworów solowych i kameralnych zakwalifikowanych do III edycji programu Muzyka Naszych Czasów. Projekt Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego adresowany był do młodych kompozytorów polskich, którzy mogli zgłaszać utwory, do tej pory niewykonywane. W tym roku, w programie koncertu znalazł się utwór studenta łódzkiej Akademii Muzycznej –Jakuba Junga. Ostatniego dnia sesji odbędzie się koncert dyplomowy Rafała Bryły i Kosmy Szusta. Kompozytorzy stworzyli utwory przeznaczone na Orkiestrę Fletową Akademii Muzycznej oraz

Koncert odbędzie się o godzinie 14.00 w Sali Koncertowej Akademii. Sesję zakończy prezentacja utworów studentów kompozycji, kompozycji muzyki filmowej oraz muzyki w mediach, nad którymi pracowali w Studiu Komputerowym Muzyki Elektroakustycznej. Warstwie muzycznej towarzyszyć będą projekcje audiowizualne, interakcje z publicznością i nie tylko… Koncert odbędzie się o godzinie 18.00 w Sali Kameralnej Akademii Muzycznej.

Koncert finałowy V Konkursu Kompozytorskiego dla młodzieży Moja (mi)nuta
6 maja 2019 roku, poniedziałek, godz. 13.00

Wieczór muzyczny FLETOWE OBLICZA
6 maja 2019 roku, poniedziałek, godz. 18.15

KONCERT DYPLOMOWY. MATEUSZ BOGDALIN, ROMAN HYLA
7 maja 2019 roku, wtorek, godz. 12.00

MŁODZI KOMPOZYTORZY. MŁODZI WYKONAWCY
7 maja 2019 roku, wtorek, godz. 18.00

KONCERT DYPLOMOWY. ALEKSANDER BRYCH, JAKUB KACZMAREK
8 maja 2019 roku, środa, godz. 12.00

MUZYKA NASZYCH CZASÓW
8 maja 2019 roku, środa, godz. 18.00

KONCERT DYPLOMOWY. RAFAŁ BRYŁA, KOSMA SZUST
9 maja 2019 roku, czwartek, godz. 14.00

STUDIO KOMPUTEROWE MUZYKI ELEKTRONICZNEJ
9 maja 2019 roku, czwartek, godz. 18.00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *