W związku z przypadającymi w roku 2021 obchodami 700. rocznicy ukończenia „Boskiej Komedii” i śmierci Dantego Alighieri, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi podjęła szeroko zakrojone starania, zmierzające do przypomnienia sylwetki wybitnego poety i myśliciele i jego dzieła. Rezultatem tych działań była między innymi duża wystawa, prezentująca życie i twórczość Dantego.

Spis bibliograficzny, jest efektem żmudnych i bardzo szczegółowych badań księgozbioru WBP przez Dział Informacji Naukowej, których celem było zarejestrowanie wszystkich dokumentów zgromadzonych w zbiorach Biblioteki i mających związek z Dantem Alighieri i jego dorobkiem literackim.

We wstępie do bibliografii, którą z radością przekazujemy w ręce czytelników, znajduje się dokładna charakterystyka spisu i kryteriów doboru materiałów.

Zachęcamy do korzystania z kolejnej części przewodnika po zbiorach: https://www.wbp.lodz.pl/aktualnoci/spotkania-sesje/3146-700-lat-qboskiej-komedii-1321-2021-przewodnik-po-zbiorach-wbp-w-odzi.html

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_6802
Biblioteka Otwarta (foto)
arterie7_058
Piotr Gajda – Zwłoka – promocja (foto+wideo)
IMG_0987
Forum Przyjaciół: Eleonora Karpuk (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*