Bartosz_Malewicz

Pierwszy w Polsce otwarty pokaz mody z udziałem holograficznych modelek, prezentacje prac młodych projektantów oraz dziesiątki kolekcji na jesień i zimę. Siódma edycja Manufaktura Fashion Week/Fast Fashion obfitować będzie w wydarzenia.

Wirtualne modelki na prawdziwym wybiegu

Tego jeszcze w Polsce nie było. Po raz pierwszy na pokazie mody otwartym dla szerokiej publiczności zobaczyć będzie można wirtualne, holograficzne modelki. W piątek o godzinie 19:30 zaprezentują one kolekcję Moniki Błażusiak, a pokaz poprowadzi znana dziennikarka i prezenterka Magdalena Michalak… w dwóch osobach.

Najpierw prawdziwe modelki odegrały swoją rolę w absolutnych ciemnościach tak zwanego black box, a później komputer nadał sfilmowanym obrazom nowe, holograficzne życie. Potem jeszcze oprawa efektów specjalnych i wyglądające jak prawdziwe modelki mogą występować na raz w wielu osobach, przebierać się w ułamku sekundy, znikać i pojawiać się znów w takt muzyki, w scenografii zmieniających się holograficznych elementów.

Wirtualne modelki występowały dotąd jedynie na zamkniętych dla szerokiej publiczności, wybiegach najlepszych światowych projektantów i marek odzieżowych. W Manufakturze pojawią się w piątek, kiedy to zaprezentują najnowszą kolekcję Moniki Błażusiak. Niezwykle utalentowana projektantka młodego pokolenia, zwróciła na siebie uwagę branży modowej w czasie Międzynarodowego Konkursu Złota Nitka 2011, gdzie zdobyła nie tylko nagrodę przyznawaną przez media, ale też specjalne wyróżnienie światowej sławy krytyka mody Marcellousa L. Jonesa.

Holograficzne widowisko zapowiadać będzie Magdalena Michalak, a raczej dwie Magdaleny Michalak: jedna dobrze znana nam z ekranów telewizora i druga wirtualna.

Kilkunastominutowy pokaz zostanie powtórzony w piątek o godzinie 20:30 i o 21:30, ale to nie koniec wirtualnych atrakcji. Modelki-hologramy powrócą również w sobotę. Wraz z prawdziwymi koleżankami prezentować będą propozycje na jesień i zimę alternatywnych projektantów w pokazach, które rozpoczną się o godzinie 20:00.

Aga_Butterworth_Piotrkowska

Szybkie trendy i alternatywa

Dziesiątki pokazów Fast Fashion, propozycje alternatywnych projektantów, i łódzka architektura na płaszczach przeciwdeszczowych. Miłośnicy mody w najbliższą sobotę i niedzielę będą mieli w czym wybierać. Bez biletów i bez zaproszeń, bo 7. Manufaktura Fashion Week/Fast Fashion to impreza otwarta.

Sobotnie spotkanie z modą rozpocznie się o 14:00. Wtedy to publiczność powita Tomasz Kammel, a na wybiegu zaprezentowane zostaną pierwsze kolekcje Fast Fashion, a więc te pokazujące najnowsze trendy lansowane przez marki obecne w Manufakturze. Motywy przewodnie poszczególnych bloków i stylizacji wybrane zostały przez zespół nadzorowany przez znaną projektantkę Agatę Wojtkiewicz, więc widzowie mogą być pewni wysokiego poziomu prezentacji. W sobotę o godzinie 15:30 po raz pierwszy na scenie pojawi się gość specjalny imprezy – Karolina Gliniecka, jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich blogerek modowych. Karolina prowadzi od czterech lat blog Charlize-Mystery. Została doceniona przez poczytne magazyny kobiecie (Glamour, InStyle), a przede wszystkim przez internautów. Jej blog śledzi 130 tysięcy użytkowników i to śledzi uważnie, bo blog odnotował już ponad 1,5 mln odwiedzin.

Wracając do sobotnich pokazów Fast Fashion, między 14:00 a 17:30 w kolejnych blokach zaprezentują się znane i popularne marki, proponujące zarówno kolekcje casualowe, jak i elegancką klasykę. Wśród nich zobaczymy Jacqueline Riu, Sesst, Pretty Girl, Pierre Cardin, Promod czy C&A. O godzinie 18:00 na wybiegu rozpoczną się prezentacje ekskluzywnych marek odzieżowych  Liu Jo, Matinique, Marc Cain, czy Strellson. Godzinę później rozpocznie się blok wieczorowy, a w nim propozycje Patrizia Pepe, Simple, Lavard, Caterina, Molton.

Sobotni wieczór należeć będzie natomiast do młodych, alternatywnych projektantów. Gośćmi specjalnymi wybiegu w rotundzie będą Bartosz Malewicz, Marita Bobko i Aga Pou.  Jako pierwsza – o godzinie 20:00, swoją kolekcję zaprezentuje Marita Bobko. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oficjalnie zadebiutowała pięć lat temu kolekcją „Silk Touch”, stworzoną przy współpracy z Anną Nadolską. Kolekcja natychmiast zdobyła uznanie i zwróciła uwagę świata mody. Od dwóch lat Marita tworzy samodzielnie już własną markę. Jej propozycje znajdują uznanie gwiazd i celebrytów, do tej pory pracowała między innymi dla Wojtka Łozowskiego czy Ilony Felicjańskiej.

Marina, Małgorzata Rozenek, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Czesław Mozil, czy Małgorzata Foremniak to z kolei klienci Bartosza Malewicza, którego jesienną kolekcję zobaczymy o 21:00. Malewicz jest absolwentem warszawskiej Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Jego dyplomowa kolekcja zyskała miano „Debiutu Roku”. Jako jeden z nielicznych polskich projektantów pokazywał swoje prace na tygodniu mody w Berlinie. Ma na koncie publikacje w magazynach: Elle, Take Me, Exclusive, czy Vanity Teen. Zauważony został też przez światowe portale modowe m.in.: Compositionzerotwo (Niemcy), The Mr Trickett Story (RPA), VOUGE.IT (Włochy), Carnet de mode (Francja).

Godzinę później swoją niezwykle barwną kolekcję Flower Power pokaże Aga Pou – projektantka obecna już na wcześniejszych edycjach Manufaktura Fashion Week/Fast Fashion, która szturmem podbija nie tylko rodzime wybiegi. Zwyciężczyni konkursu Talent Warsaw Fashion Street ubiera między innymi Paulinę Sykut, Maćka Rocka czy Annę Dereszowską.

Niedziela to znów pokazy Fast Fashion. Na wybiegu prezentowane będą najnowsze trendy w modzie dziecięcej, sportowej i casualowej. Pierwszy z niedzielnych pokazów rozpocznie się o godzinie 13:00. Natomiast o godzinie 17:00 swoją niezwykłą, łódzką kolekcję „The Promised Land” pokaże Aga Butterworth. Projektantka inspirację dla projektów znalazła w łódzkiej architekturze. Na jej płaszczach przeciwdeszczowych znajdujemy między innymi pałac Poznańskiego, Manufakturę czy ulicę Piotrkowską.

Pokaz „łódzkiej” kolekcji, zakończy tegoroczną edycję Manufaktura Fashion Week/Fast Fashion.

Zobacz także:

Pokaz mody BOHOBOCO (foto+wideo)

Fashion Week Poland 2012 – Bizuu (foto)
Futurotextiles w Centralnym Muzeum Włókiennictwa (foto)
Fashion Week Poland 2012 – PTASZEK FOR MEN Monika Ptaszek (foto)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
swietowojska
Święto Wojska Polskiego w Muzeum Tradycji Niepodległościowych
Plakat_Escape_Room_Muzeum_last
Bezpłatny Escape Room w Muzeum Kinematografii
armatka_kultury_2013_20140208_1520637048
Armatka Kultury 2014 – nominacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*