DSC_4751

Young Fashion Photographers NOW stanowi nieodłączną część strefy OFF Fashion Week Poland. Projekt poświęcony jest debiutującym fotografom, marzącym o karierze w przemyśle mody.

Podczas bieżącej edycji zaprezentowano tych, których Rada Programowa w składzie: Mikołaj Komar, Łukasz Ziętek, Paweł Walicki oraz Bernard Saczuk zakwalifikowali do jesiennej edycji Fashion Week Poland, a są to:

Aga Stodolska – Studentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Uwielbia chwytać ludzkie emocje w kadrze i to właśnie z fotografią wiążę swoją przyszłość. Chciałaby współpracować z największymi magazynami mody.

Daniel Jaroszek – Rocznik ‘89. Twierdzi, że nie zna się na modzie. W fotografii ceni przede wszystkim autentyczność. Chciałyby, żeby jego zdjęcia mówiły o nim. Jego ulubiona modelka to kocica.

Kinga Wasilewska – Studentka fotografii PWSFTViT w Łodzi. Interesuje się nie tylko modą, ale także jej wpływem na tożsamość i identyfikację społeczną. Stara się być perfekcyjna, ale na szczęście jeszcze nigdy jej się nie udało.

Łukasz Dziewic & Magdalena Pankiewicz – Duet fotografów młodego pokolenia. Artyści posiadają na swoim koncie liczne sesje zdjęciowe, które były publikowane m.in. w Take Me, KMag i Slow, Commons&Sense, Zwierciadle i Bluszczu.

DSC_4798

(Fot. Arkadiusz Fochtman)

Małgorzata Turczyńska – Stypendystka Akademii Fotografii, studentka Historii Sztuki. Publikowała m. in. w magazynach Elle i Exklusiv, wśród jej klientów są Reebok, Adidas i J&B Whisky. Na stałe fotografuje dla sklepu Cloudmine.

Marcin Kosakowski – Studiuje sztukę mediów na warszawskiej ASP. Oprócz fotografii zajmuje się również malarstwem i rzeźbą. Brał udział w różnych wystaw m.in. w sztokholmskim Centrum för Fotografii.

Michał Polak – Rocznik ’84. Jest samoukiem. Przelewa na matryce niepokoje osoby niezintegrowanej ze społeczeństwem. Fascynuje się bezosobowością i zacieraniem granic płci.

Monika Jelińska – Absolwentka Fotografii łódzkiej PWSFTViT. Urodziła się w Łodzi. Uwielbia Londyn, podróże i jogę. Jest pierwszą Polką, która zaprojektowała zegarek Swatch o nazwie Transition do limitowanej kolekcji Swatch&Art.

DSC_4792

(Fot. Arkadiusz Fochtman)

Paulina Wierzgacz – Studentka wrocławskiej ASP. Miłośniczka wszystkiego, co norweskie. Laureatka konkursów fotograficznych, m.in. Leica Street Photo, Nike Creative Reporters, Young Talents.

Tomasz Chadziński – Studiuję fotografię na łódzkiej PWSFTViT. Poza modą zajmuje się szeroko pojętym życiem i pokazuję to na swoich zdjęciach.

Celem wystawy jest promocja młodych, zdolnych fotografików mody na najbardziej prestiżowej imprezie modowej w Polsce, a także poszukiwanie nowych trendów w fotografii mody. Wystawa towarzyszy OFF Out Of Schedule i jest zlokalizowana na Księżym Młynie w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej przy ul.Tymienieckiego 22/24.

(Tekst na podst. mat. prasowych; Fot. Arkadiusz Fochtman)

Więcej o Fashion Week Poland na Plastrze Łódzkim!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
fotofestiwalO
Uroczysta inauguracja Fotofestiwalu 2010
tryby
„The Edge of the Meaning” w Cafe Verte
28092012_009
Dariusz Gwidon Ludwisiak – 365 i więcej (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*