glowne3

Kolekcja duetu Ilona Majer – Rafał Michalak to ukłon w stronę zmysłowej a jednoczesnie delikatnej i niewinnej kobiecości. Pudrowe róże, śnieżna biel i inspiracja zaczerpnięta z lat 40′ stanowiły znakomite dopełnienie kunsztownie zrealizowanych projektów MMC STUDIO.

Designer Avenue to esencja FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Podczas trzydniowego maratonu pokazów swoje kolekcje prezentują polscy projektanci ubioru oraz goście specjalni z zagranicy. Przegląd, skondensowany w jednym miejscu i czasie, tworzy niezwykły spektakl kreatywności oraz różnorodności w podejściu do mody

Duet Ilona Majer – Rafał Michalak regularnie zaliczany jest do grona czołowych polskich projektantów. Marka stworzona przez w 1996 roku przez absolwentów łódzkiej ASP charakteryzuje się prostotą i puryzmem formy zamkniętej w ultranowoczesnej tkaninie. W najnowszej kolekcji wiosna/lato wykorzystane są zestawienia kontrastowych faktur.

Mięsiste żakardowe jedwabie i cienkie organzy połączono z techniczną siatką i zaprojektowanymi specjalnie  do tej kolekcji dzianinami: półprzezroczystymi nylonami i zjawiskową łuską wiskozową. Podstawową grupę bieli i czerni stopniowo poszerzono o zimny żółty, fiolet, jasny róż i szarości. Inspiracje to klasyka z lekkim odniesieniem do lat czterdziestych przemieszana z inspiracjami motocrossowymi… i ekscentryczny styl PH Harvey.

tekst3

(Fot. Agata Kobierska)

Pamiętajcie, że podczas październikowej edycji FashionPhilosophy możecie odwiedzić Showroom w którym czeka na Was ponad 80 stoisk. Kolekcje uznanych designerów oraz debiutantów a także stoiska uczestników projektu Re-Act Fashion znajdują się w Showroomie Projektantów. Są to premiery na sezon wiosna-lato 2013, które w oficjalnej sprzedaży dostępne będą dopiero za pół roku.

Dodatkowo, czekają na Was stoiska firm i marek, oferujących kolekcje w większych seriach a także wzory w edycjach limitowanych. Showroom zlokalizowano na terenie miasteczka Fashion Week w Kompleksie Centrum Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Księży Młyn, ul. Tymienieckiego 22/24).

Godziny otwarcia Showroomu: niedziela 11:00-20:00.

Więcej o kolekcjach MMC STUDIO – www.mmcstudio.pl

(Tekst na podst. mat. prasowych; Fot. Agata Kobierska)

Więcej o Fashion Week Poland na Plastrze Łódzkim!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
20092012_043
Haft artystyczny Doroty Chmielewskiej (foto)
make_me_2011
konkurs make me! 2011
zlotanitka13
Złota Nitka 2015 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*