W sobotę 26 marca łódzki dom aukcyjny Rynek Sztuki zaprasza na 60 Aukcję Promocyjną, poświęconą twórczości przede wszystkim plastyków z łódzkiego środowiska artystycznego. Ideą Aukcji Promocyjnych jest prezentowanie dzieł nowych, powstałych w ostatnim czasie, często debiutujących na rynku sztuki malarzy i grafików, absolwentów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego.

Łącznie w ofercie są 142 obiekty, w przeważającej większości obrazy, ale też trochę grafik i wyrobów ceramicznych. Ceny wywoławcze oscylują w przedziale 300 – 700 złotych i zachęcają do kupowania, zaś historia aukcji pokazuje, że zwykle ok. 80% wystawionych na licytację dzieł trafia do kolekcjonerów i miłośników sztuki. Stylistycznie oferta jest zróżnicowana – są obrazy realistyczne Kamili Stępniak, Wojciecha Piekarskiego i Sławomira Sicińskiego, fantazyjne kompozycje Tatsiany Bułyhy, Agaty Bajszczak, Wiesławy Burnat, Karoliny Maciaszkiewicz i Magdaleny Zalewskiej oraz kolorystyczne abstrakcje Marty Dunal, Wojciecha Kalety i Jonasza Koperkiewicza. Wśród twórców są już tacy, których dzieła znawcy tzw. Młodej Sztuki łatwo rozpoznają – Dominika Janyszka, Magdaleny Połacik i Pauliny Zalewskiej. Licytacje ich obrazów często owocują sprzedażami od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Coraz większe zainteresowanie miłośników sztuki budzi dekoracyjna w formie i atrakcyjna kolorystycznie ceramika – obiekty użytkowe i obrazy ceramiczne artystek Agaty i Krystyny Bąceli, Anny Baranowskiej i Pauli Solańskiej.

Wszystkie wystawione na licytację obiekty można oglądać w siedzibie firmy przy ul.Wschodniej 69 (I piętro) oraz na stronie www.ryneksztuki.eu. Aukcja będzie prowadzona na żywo i on-line, a licytować będzie można osobiście, telefonicznie i przez portale www.onebid.pl i www.artinfo.pl. Początek licytacji w sobotę o godz.12:00.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
How Many Roads – projekt artystyczny
Samuel_Hirszenberg_Pejza_Inowdz_akwarela_1890
Nowe dzieła sztuki w kolekcji Muzeum Miasta Łodzi (foto)
Rok 2022 będzie nosić imię Romana Modzelewskiego

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*