15 października o godz. 19 w Woolturze odbędzie się trzecia odsłona tegorocznej Łódzkiej Nocy Muzyki organizowana przez Fundacja Na Rzecz Wspierania Kultury Plaster Łódzki. Na scenie pojawią się: Kisu Min, Mojo Pin, Solution, Terapia. Wstęp wolny. Łódzka Noc Muzyki finansowana jest ze środków Urzędu Miasta Łodzi – Małe Granty.

– Kisu Min (esperanto: Pocałuj Mnie) to zespół grający alternatywny rock założony w 2016 roku w Łodzi. Tworzą go wokalistka Basia Szafarz, gitarzystka Ola Sobańska, perkusistka Agata Pyziak oraz basista Michał Szafarz. Punkowe serce zmieszane ze słabością do Roxette i The Cure tak można w skrócie opisać styl ich utworów. Basia, Ola, Agata i Michał znają siłę dobrej melodii, a z drugiej strony czują, że zostali powołani na bunt – rock dla nich to ciągle żywa, najbardziej naturalna droga komunikacji. Nie chcą się wpasowywać w żadne trendy, nikomu podlizywać, mają gdzieś karierę i popularność. Grupa ma na koncie debiutancki mini album Dry Shampoo wydany w marcu 2018 roku wyprodukowany przez Kamila Łazikowskiego (ex Cool Kids of Death) oraz liczne koncerty. W 2020 roku ukazał się singiel “Bloodstain” zwiastujący kolejny album zespołu zatytułowany po prostu “Kisu Min” wyprodukowany przez Ronalda Booda znanego ze współpracy z takimi zespołami jak Mando Diao czy Shout Out Louds. W 2020 roku wydany został pierwszy długogrający album, wyprodukowany przez Ronalda Bood’a oraz Michała Kupicza, zawierający 12 autorskich utworów, zatytułowany po prostu Kisu Min.

– Mojo Pin [ˈməʊdʒəʊ pɪn] – pojęcie, którym Jeff Buckley nazwał pierwszą piosenkę na swoim albumie „Grace” można tłumaczyć dwojako: slangowe użycie wskazuje na ogólnopojęte substancje psychoaktywne, natomiast sam Buckley definiuje je jako silny stan emocjonalny, pod którego wpływem dana osoba zaczyna naśladować swój obiekt pożądania. My, jako zespół, nie staramy się nikogo naśladować, nie promujemy też brania narkotyków, mamy jednak nadzieję, że nasza muzyka na zmianę będzie napawać Was energią i wprowadzać w ospały trans. Chcemy Was zabrać na soniczny roller-coaster.

– SOLUTION to łódzki zespół rockowy założony w lutym 2012 roku z inicjatywy Tomasza Wieczorka (gitara) oraz Przemka Zięby (bas) . Bardzo szybko dołączyli się kolejni muzycy Jakub Dudek (gitara) oraz Przemek Stemplewski(perkusja). Między muzykami wytworzyła się wyjątkowa chemia, co zaowocowało szybkim powstawaniem materiału. Po pewnym czasie do zespołu dołączył Damian Oberle (wokal), który swoim wokalem i tekstami dopełnił zespół. Nazwa zespołu w wolnym tłumaczeniu oznacza „rozwiązanie” i opisuje charakter muzyki zespołu, która jest odpowiedzią dla słuchaczy szukających muzyki rockowej, wpadającej w ucho , melodyjnej z tekstami o głębszym przesłaniu. Muzyka ta jest połączeniem różnych gustów muzycznych każdego członka zespołu co w połączeniu dało coś wyjątkowego. W 2014 roku zespół wydał swoją pierwszą płytę demo pod nazwą „Nie patrząc wstecz”, która zawiera cztery autorskie utwory. Po wydaniu płyty nastąpiła zmiana na stanowisku gitarzysty – Tomasza Wieczorka zastąpił Wiktor Grabarczyk. Zespół ma na koncie liczne koncerty dzieląc scenę m. in. z takimi zespołami jak HappySad czy Loka.

– Terapia – Hej! Gramy kawałki o nieszczęśliwej miłości, życiu i bólu każdego zranionego serduszka, ale pomimo tego jesteśmy bardzo pozytywni! Skład: – Szymon Wierciński (wokal, gitara) – Marta Sztajnykier (perkusja) – Konrad Błaszczyk (bas).

Występy na żywo oceniać będzie jury w składzie:
🎙 Lilu – wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, raperka, aktorka, aktorka Impro
🎙 Ewa Puzia – współwłaścicielka klubu Wooltura, trenerka, coach prowadząca warsztaty dla biznesu i branży muzycznej
🎙 Marcin Bałczewski – pisarz, krytyk komiksowy i muzyczny, animator kultury, dziennikarz, fotograf. Założyciel i naczelny redaktor portalu Plaster Łódzki
🎙Szymon Wiśniewski – animator kultury, manager muzyczny, dziennikarz, wokalista, autor tekstów. Właściciel agencji Gizmo. Wykładowca Academy of Music Business.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Same Suki w Z innej beczki
masha_qrella_photo_2www
Masha Qrella w Owocach i Warzywach
sinuuu
Koncerty w Łodzi – sierpień 2013

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*