6. Łódzka Noc Muzyki – Eliza A. Tkacz, hethet, Arvel Morgan

5 listopada o godz. 18:30 w Woolturze rozpocznie się ostatni koncert eliminacyjny 6. Łódzkiej Nocy Muzyki. Tym razem na scenie pojawią si,ę Eliza A. Tkacz, hethet, Arvel Morgan. Wstęp wolny. Całość będzie transmitowana online. Łódzka Noc Muzyki finansowana jest ze środków Urzędu Miasta Łodzi – Małe Granty.

Eliza A. Tkacz mieszka i tworzy w Łodzi, gdzie ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Pisze teksty, komponuje i aranżuje utwory słowno–muzyczne, gra na instrumentach klawiszowych i śpiewa. Przez niektórych, ze względu na barwę głosu i przestrzeń w muzyce, porównywana jest do Björk, Tori Amos i Kate Bush. Kompozycje, które tworzy są to zazwyczaj utwory refleksyjne i koncepcyjne, inspiruje ją muzyka skandynawska, malarstwo i fotografia artystyczna. W swoich piosenkach opowiada o podróżach, wyzwaniach, miłości i zabawie, a jednocześnie – o poczuciu obowiązku i odpowiedzialności. Muzyka Elizy przenosi słuchacza na chwilę do innego świata, przestrzeni marzeń, wyzwala chęć kreatywnego tworzenia i podążania za własnymi pasjami.
W 2019 roku miała miejsce premiera debiutanckiego mini albumu pt. „Flasz Frames”. Są to 4 piosenki, różnorodne brzmieniowo, łączące muzykę elektroniczną z brzmieniami gitarowymi oraz dźwiękami fortepianu. Tematem przewodnim tego albumu jest miłość i wewnętrzna transformacja. W 2018 roku ukazały się trzy single: „Believing in silence (Home)”, „Swan” oraz „Until Death Do Us Part”, które stanowią koncepcyjny tryptyk, inspirowany tematami społecznymi.

hethet powstał w Łodzi, w 2017 roku. Tworzą go: Ada Rusinkiewicz (śpiew, gitara, syntezator), Daria Płusa (gitara basowa) i Grzegorz Śliwka (perkusja). Grają soundtrack do nadchodzącego schyłku cywilizacji i najgorszych wydarzeń z Twojego życia. hethet jest dwukrotnym laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Twórców i Wykonawców Piosenkarnia, zwyciężył XVIII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Poetyckiej w Oleśnie, występował m.in. na Songwriter Łódź Festiwal, Songbirds Kraków Festival oraz w Programie III Polskiego Radia. Ich debiutancka EP „jesień” ukazała się jesienią 2019 roku. W 2020 roku hethet został wyróżniony na 13. Festiwalu Ogólnopolskim Piosenki Artystycznej FOPA Ślesin, nominowany do finału 56 Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz zajął II miejsce na przeglądzie zespołów w ramach festiwalu Rockowanie w ŁDK.

Arvel Morgan – „O czym myślisz? O niczym.” Czasem trudno dostać się do męskiej głowy. Trzeba wyszarpywać skrywane myśli. Moich można posłuchać, kawałek po kawałku. Jestem Adrian i jako Arvel Morgan tworzę melodyjny synth-pop-rock.

Występy na żywo oceniać będzie jury w składzie:
Lilu – wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, raperka, aktorka, aktorka Impro
Ewa Puzia – współwłaścicielka klubu Wooltura, trenerka, coach prowadząca warsztaty dla biznesu i branży muzycznej
Marcin Bałczewski – pisarz, krytyk komiksowy i muzyczny, animator kultury, dziennikarz, fotograf. Założyciel i naczelny redaktor portalu Plaster Łódzki
Szymon Wiśniewski – animator kultury, manager muzyczny, dziennikarz, wokalista, autor tekstów. Właściciel agencji Gizmo. Wykładowca Academy of Music Business.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *