HO8C9583W grupie A I ligi niemalże wszystkie drużyny zachowały szansę na grę w najlepszej ósemce. W Superlidze ważne wygrane zanotowali kb-adwokaci.pl oraz Hycom Basket Squad. W II lidze pewnie wygrywają faworyci.

W Superlidze wszystkie wtorkowe mecze były wyrównane i stały na bardzo wysokim poziomie. Adwokaci oraz Z Kimś przegrali zeszłotygodniowe mecze w samej końcówce. W bezpośrednim spotkaniu ponownie kluczowe okazały się ostatnie fragmenty czwartej kwarty – tym razem kb-adwokaci.pl lepiej wytrzymali tę grę nerwów i wygrali jednym koszem. Duża w tym zasługa Przemysława Drożdża, który poddenerwowany wcześniejszą porażką zrobił wszystko, aby tym razem cieszyć się z wygranej. Na swoim koncie zanotował 8 punktów, 15 zbiórek i 3 asysty. Hycom Basket Squad musiał włączyć wyższy bieg w meczu przeciwko mistrzom 34 edycji. Ostatecznie odniósł szóstą wygraną z rzędu i w ostatniej kolejce zagra z Sharksami – będzie to okazja do rewanżu za ostatni finał CNBA. Prócz tego będzie to bezpośredni pojedynek o prymat w grupie B Superligi. Emocje gwarantowane! W czwartek zabrakło kilku sekund, aby Octopusvr.eu Bad Boys mogli cieszyć się pierwszą wygraną w bieżącej edycji. Plany pokrzyżowała Palneta Reklamy, a mecz zakończył się po dogrywce. Dwóch Kacprów: Mosieński i Bartos zdobyli prawie połowę punktów drużyny i to oni byli ojcami sukcesu.

joomplu:121662

Tym razem nie powiodło się drugiej ekipie Hycom Basket Squadu. Doświadczeni gracze pierwszoligowego POSu wykorzystali słabszy dzień przeciwników zza linii 6,75, którzy trafili tylko jedną próbę z siedemnastu oddanych. Dzięki temu przedłużyli swoje szanse na grę w playoff.  W grupie A I ligi trzy najlepsze zespoły mają ten sam bilans czterech wygranych i dwóch porażek. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej jeszcze większość drużyn z tej grupy ma szansę znaleźć się w najlepszej ósemce tej klasy rozgrywkowej. W II lidze pewnie wygrywali faworyci, którzy walczą o jak najlepsze rozstawienie przed następną fazą rozgrywek. Wczorajsi mocno walczyli ze studentami zagranicznymi, jednakże ostatecznie wygrali 45:31. Kacper Dąbrowski zdobył dla zwycięzców 15 punktów. W ekipie Umed Bullets żaden z graczy nie przekroczył granicy 10 oczek.

Najlepszym zawodnikiem siódmej kolejki został wybrany Dariusz Kiedrzyński z drugoligowego Ball Dont Lie. Na najwyższy wskaźnik efektywności w 37. edycji CNBA złożyły się 24 punkty, 16 zbiórek, 6 asyst, 3 przechwyty i 2 bloki.

Ostatnia kolejka rundy zasadniczej rozpocznie się już 4 kwietnia. Po niej zaplanowano tydzień przerwy związanej ze świętami wielkanocnymi.

Więcej informacji na stronie www.cnba.pl.

/fot. Rafał Wolski

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Rywalki siatkarek ŁKS-u w Lidze Mistrzyń
HO8C3609
Zakończyła się faza grupowa 34 edycji CNBA (foto)
Gortat Team vs Wojsko Polskie w Atlas Arenie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*