6. Bieg Trzech Króli w Manufakturze

W czwartek, 6 stycznia, o godz. 17 z rynku w Manufakturze wystartuje kolejna edycja Biegu Trzech Króli. Cykliczne wydarzenie cieszy się dużą popularnością wśród łodzian, którzy będą mogli oglądać start i finisz biegu właśnie w Manufakturze.

Trasa Biegu Trzech Króli ma 5 kilometrów i prowadzi z Manufaktury przez ulicę Ogrodową, następnie Zachodnią, Zamenhofa do Piotrkowskiej, aby powrócić na rynek Manufaktury przez Plac Wolności. Optymalny dystans pozwala na udział nawet amatorom, którzy na co dzień nie trenują regularnie.

W tym roku, ze względu na pandemiczne obostrzenia, limit uczestników wynosi 1500. Chętni mają jeszcze czas na zarejestrowanie się, do 4 stycznia włącznie – wystarczy wypełnić formularz na stronie www.lodzbiegtrzechkroli.pl, a następnie odebrać swój pakiet startowy. Biuro zawodów będzie zlokalizowane w budynku dawnej Elektrowni w Manufakturze. Po pakiety można się zgłaszać 4 (wtorek) i 5 stycznia (środa) w godzinach 10-12 i 17-21. 6 stycznia (w czwartek) Biuro będzie otwarte tylko dla zawodników spoza Łodzi, od 14 do 16.45.

W związku z Biegiem, zmieni się organizacja ulic wokół Manufaktury i na terenie samego kompleksu. Skrzyżowanie ulic Zachodniej i Ogrodowej będzie zamknięte od godz. 16.15 do około 18. W godzinach 16.50-17.10 zamknięte będzie też rondo przy ul. Ogrodowej, a tym samym dojazd do parkingu piętrowego nad TK Maxx. Start biegu o godz. 17 spowoduje chwilowe utrudnienie w swobodnym przejściu przez trasę tramwaju na rynku Manufaktury. Tego dnia, w godzinach popołudniowych dojazd do Manufaktury będzie możliwy ulicami Drewnowską, Karskiego i skręcając z Gdańskiej w Ogrodową.

W czwartek warto odwiedzić rynek Manufaktury, by wesprzeć biegaczy – głośny doping będzie najlepszą motywacją! Po zakończeniu imprezy można też zjeść coś ciepłego w restauracjach na rynku lub Qulinarium, które będzie otwarte od godz. 12 do 20.

Harmonogram Biegu Trzech Króli:

14.00 – otwarcie Biura Zawodów

16.45 – zamknięcie Biura Zawodów

17.00 – start Biegu

17.30 – dekoracja kategorii OPEN kobiet i mężczyzn

17.45 – dekoracje w kategoriach wiekowych

18.30 – zakończenie imprezy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *