W ostatni weekend lipca (29-31.07) Łódź będzie hucznie świętować swoje 599. urodziny. Jak co roku, do celebracji przyłączy się także Manufaktura, zapraszając łodzian na najlepszą muzyczną ucztę w folkowo-rockowym stylu. W sobotę, na Piotrkowską wraca Parada Wolności, techno-impreza która po 20 latach wraca do Łodzi właśnie z okazji jej urodzin.

Urodzinowy weekend Łodzi rozpocznie się w piątek, 29 lipca, w samym sercu Manufaktury – na Rynku Włókniarek Łódzkich. Kompleks, który od lat hucznie świętuje urodziny Miasta, w tym roku postawił na wielką imprezę muzyczną: – Urodziny Łodzi to mocny punkt w naszym kalendarzu. Wspólnie z władzami co roku planujemy różnorodne i angażujące atrakcje dla mieszkańców i chcemy utrzymać tę tradycję. Zależało nam na tym, by po pandemicznej przerwie zorganizować imprezę z rozmachem, bo wiemy, że mieszkańcy są spragnieni takich eventów i po prostu bycia razem – wyjaśnia Sławomir Murawski, dyrektor Manufaktury.

Nie mogło zabraknąć pierwszych post-pandemicznych Urodzin Łodzi! W harmonogramie: piątkowe koncerty oraz wielki powrót Parady Wolności w sobotę! Na rynku Manufaktury, z którą w tym roku Łódzkie Centrum Wydarzeń łączy siły, wybrzmi głośno ambitny folk. Na scenie zagrają Enej i Zakopower – to muzyka, która z pewnością porwie do tańca tłumy. Enej tworzą muzycy z wielokulturowych środowisk i co dla nas niezwykle ważne dziś – mają ukraińskie korzenie.  Po dłuższej przerwie, wraca Zakopower i bardzo się cieszę, że mogliśmy być pierwszymi, którzy chwilę po ogłoszeniu nowego albumu, zaproszą zespół na dużą scenę. Mam nadzieję, że 29 lipca na Rynku Manufaktury tłumnie przybędą nie tylko łodzianie, ale także nasi nowi mieszkańcy i przyjaciele z Ukrainy. – dodaje Maciej Łaski, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Pierwszy występ wieczoru należeć będzie do zespołu Zakopower. Znani z oryginalnego połączenia folkowych korzeni z mocnym rockowym brzmieniem muzycy szybko zyskali rzeszę wiernych fanów. Artyści, choć pamiętają o muzycznych tradycjach, chętnie sięgają po współczesne muzyczne nurty – w ich numerach słychać groźne pomruki gitary, mocne uderzenia bębnów czy lekko jazzowe instrumenty dęte. W czasie ponad 15-letniej kariery Zakopower został uhonorowany szeregiem ważnych nagród: począwszy od wygranej na Festiwalu w Opolu, przez zwycięstwo na Top Trendach, aż po Fryderyki czy Bestsellery Empiku. O godz. 19 na scenie Manufaktury usłyszycie ich największe przeboje m.in.: Boso, Kto nas woła, Drugie pół i… zobacycie, jak piknie grajom!

Druga część wieczoru utrzymana będzie w folkowym klimacie z nutką popu, a to wszystko za sprawą zespołu ENEJ. W skład królującego na listach przebojów zespołu wchodzą artyści z różnych środowisk muzycznych, od jazzu czy klasyki, po muzykę etniczną. To dzięki nim ENEJ może pochwalić się wyjątkowym, eklektycznym charakterem, spojonym miłością do muzyki. Zespół przebojem wdarł się na scenę muzyczną, próbując swoich sił na różnych festiwalach, przesłuchaniach czy w programach telewizyjnych. Od 2010 muzycy prężnie rozwijają swoją karierę, będąc stałym gościem regionalnych, jak i ogólnopolskich list przebojów. Podczas ich koncertu nie zabraknie utworów znanych z rozgłośni: Radio Hello, Skrzydlate Ręce, Tak Smakuje Życie czy Symetryczno Liryczna. Ich koncert rozpocznie się o godz. 20.30.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
interbud
XXII Targi Budownictwa Interbud 2015
Znamy program Festiwalu Łódź Czterech Kultur
infografiki_poziome
CaseWeek 2016 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*