599. urodziny Łodzi – Informacje, mapa

Najbliższy weekend w Łodzi będzie obfitował w muzyczne atrakcje, a także zwiedzanie najciekawszych lokalizacji miasta. Wszystko z okazji hucznych obchodów 599. Urodzin Miasta. Wśród największych atrakcji znajdują się piątkowe koncerty w Manufakturze, i sobotnia Parada Wolności. Nie zabraknie licznych wycieczek i spacerów m.in. po pałacu Heinzla, łódzkim lotnisku czy fabryce Wagnera. Jednak to nie koniec bezpłatnych niespodzianek dla łodzian, bo do programu dołącza również efektowny pokaz mody na Piotrkowskiej, wyjątkowe Targi Rzeczy Wszelakich, ale  także dziesiątki niedzielnych atrakcji na Piotrkowskiej dla całej rodziny!

W niedzielę wzdłuż całej Pietryny na małych i dużych czeka mnóstwo wrażeń muzycznych, sportowych, kulinarnych i artystycznych, natomiast w restauracjach na Piotrkowskiej serwowane będą specjalne festiwalowe śniadania.

Urodzinowy weekend Łodzi rozpocznie się już w czwartek, 28 lipca, od ulicznego pokazu mody przy Off Piotrkowskiej. O godz. 18.00 przy wejściu do popularnego podwórka pojawią się modelki w najnowszej kolekcji topowej łódzkiej projektantki. Wydarzenie będzie miało formułę spektaklu wykraczającego poza ramy zwykłego pokazu i zgromadzi na Piotrkowskiej osoby związane ze światem kultury i mody. Jest to świetna okazja do zainaugurowania największego święta miasta! 

Warto przypomnieć, że w piątek, 29 lipca, na Rynku Włókniarek Łódzkich odbędzie się koncert Enej i Zakopower. Po dwóch latach ograniczeń spowodowanych pandemią wracamy do organizacji obchodów w formacie, który w minionych edycjach cieszył się największym zainteresowaniem. Obok koncertów łodzianie zaproszeni są do udziału w wycieczkach organizowanych na terenie całej Łodzi, wystaw oraz pikników, których pełny wykaz dostępny tutaj: https://uml.lodz.pl/urodziny-2022/wycieczki/

Dodatkowo do programu piątkowych atrakcji dołącza nietuzinkowy Targ Rzeczy Wszelakich w Pasażu Róży, czyli to letnia edycja spotkań z rękodziełem, sztuką i designem. Przy stoiskach spotkacie twórców zajmujących się biżuterią, reliefami, ceramiką, czy rozlewaniem świec, m.in. uśmiechniętego Mateusza z barwnymi skarpetkami lub Panią Olę z malowanymi koralami, obok nich dumnie ze swoimi ręcznie szytymi „nerkami” i torbami stanie Ewa, z czerwonym guzikiem wpiętym we włosy. Stoiska będą czynne w godz. 17-21.00.   

W niedzielę, 31 lipca, wszyscy łodzianie mogą skorzystać z atrakcji przewidzianych na Piotrkowskiej. Pierwsza część ulicy opanowana będzie przez najmłodszych! Tego dnia nie zabraknie teatrzyku w Pasażu Róży z cyklu uwielbianej przez dzieci Baśniowej Piotrkowskiej. W magicznym podwórku o godz. 12.00 najmłodsi będą mogli obejrzeć „Balonowe Podróże”.  W odcinku Rewolucji i Jaracza powstanie natomiast Strefa Dmuchańców, a w niej: Zjeżdżalnia Smoczyca, tor Potwory i Spółka oraz Imperium Arena. Dalej, w odcinku Jaracza i Narutowicza najmłodsi trafią do strefy animacji i zabaw, w której stanie m.in. piętrowy autobus z figlorajem, a także stoiska z zabawami i warsztatami! Niedzielę umilać będą też uliczni artyści: szczudlarze, żonglerzy, akrobaci, mimowie i baloniarze, których spotkać można między ulicami Narutowicza i Traugutta. Obok powstanie strefa tańca i muzyki – odcinek dedykowany melomanom. Tutaj pojawią się koncerty instrumentalne, swing, latino, blues i taneczne animacje a także strefa testowania instrumentów RIFF, gdzie bezpłatnie wymienić można strony w swojej gitarze. Między Tuwima, a Nawrot będzie można wziąć udział w Rękodzielni na Pietrynie, czyli artystycznym jarmarku, a także w warsztatach kulinarnych. Stoisko czytelnicze dla dzieci zapewni także warsztaty związane z Łodzią. Łódzkie Centrum Wydarzeń zadbało także o miłośników sportu – między Nawrot a Piłsudskiego czeka na nich moc atrakcji takich jak: warsztaty dryblingów piłkarskich, konkursy z nagrodami, pokazy freestyle football oraz rozgrywki w arenie Street Soccer „Panna”. 

Niedziela, 31 lipca należy także do Festiwalu Śniadań. W tym roku, w Festiwalu Śniadań weźmie udział ponad 20 lokali z Piotrkowskiej. Każde śniadanie jest przygotowane specjalnie na ten dzień i będzie kosztowało 25 zł. Wiele z miejsc będzie serwowało śniadania przez cały dzień. Do wyboru będą między innymi: pizze śniadaniowe, tarty, ciasto francuskie z dżemem, lodami o smaku ricotty z pesto pistacjowym i owocami, czekoladowe sushi rolls, jajecznica z kurkami i boczkiem na gofrze czy baranie kiełbaski z jajkiem poche.

Na zwieńczenie intensywnego weekendu przy Woonerfie odbędzie się specjalna edycja Songwriter Łódź Festiwal. Skrzyżowanie Piotrkowskiej i Traugutta stanie się muzycznym przystankiem dla Postmana, artystę pochodzącego z Ukrainy, słynącego nie tylko z wrażliwych i refleksyjnych tekstów, ale też z wciągających opowieści, którymi umila swoje koncerty. Start o godz. 18.00.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *