urodzinylodzi594. Urodziny Łodzi uświetnią koncerty Hey, Natalii Nykiel i Rezerwatu. Artyści wystąpią na placu Wolności pierwszego dnia urodzin – 28 lipca. Kto zagra podczas Urodzin Łodzi 29 lipca, dowiemy się w przyszłym tygodniu.

Hey to zespół, którego nie trzeba przedstawiać. Jedna z najlepszych grup koncertowych w Polsce; od ponad 20 lat cieszy się niesłabnącą popularnością i cały czas rozwija się artystycznie. Katarzyna Nosowska, charyzmatyczna wokalistka, uznawana za najlepszą tekściarkę swojego pokolenia, została wyróżniona wraz z zespołem 17 Fryderykami i niezliczoną ilością innych nagród. Wszystkie płyty studyjne zespołu pokryły się platyną. Hey na scenie na placu Wolności zagra 28 lipca.

Tego samego dnia łodzianie mają szansę wziąć udział w koncercie Natalii Nykiel, młodej, utalentowanej wokalistki, autorki tekstów, która szturmem wdarła się na muzyczną scenę. Po premierze jej debiutanckiej płyty „Lupus Electro” stało się jasne, że właśnie takiego głosu w Polsce brakowało, a miliony odsłon jej teledysków oraz frekwencja na koncertach potwierdziły rokowania krytyków, że Nykiel zapełnia trwającą od wielu lat na rodzimym rynku lukę – nie oglądając się na obowiązujące trendy, otworzyła nowy, od dawna wyczekiwany rozdział na gruncie polskiego electro popu.

Łódzkie Centrum Wydarzeń zaprasza 28 lipca również na koncert Rezerwatu, legendarnego polskiego zespołu, od początku istnienia związanego z Łodzią. Na pl. Wolności zobaczymy m.in. uznanego, niezwykle energicznego lidera Andrzeja Adamiaka, autora największych przebojów zespołu, jak „Zaopiekuj się mną”, „Parasolki”, „Obserwator” czy „Kocha Ciebie niebo”.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
BombayBicycleClub
Poza Łodzią: Bombay Bicycle Club na Orange Warsaw Festival
Rafał Sarnecki Quintet feat. Lucas Pino w Ciągotach i Tęsknotach
Happysad i Sad Smiles w Wytwórni

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*