W sobotę 20 listopada odbędzie się 58 Aukcja Promocyjna, aukcja dzieł sztuki współczesnej, zorganizowana przez łódzki dom aukcyjny Rynek Sztuki. W ofercie znajdują się 133 obiekty: obrazy, grafiki, rzeźby i ceramika artystyczna. Ich autorami są w przeważającej większości absolwenci Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego.

Celem aukcji jest promowanie artystów z łódzkiego środowiska plastycznego poprzez szerokie ukazanie ich możliwości twórczych. Licytacje dają możliwość początkującym plastykom zaistnienia na polskim i światowym rynku sztuki, nawiązania kontaktu z kolekcjonerami i zarobienia pierwszych pieniędzy ze sprzedaży własnych dzieł. Dodatkową zachętą dla potencjalnych klientów są niskie ceny wywoławcze – obrazy licytuje się od 400 – 700 zł., w zależności od ich formatu. Dotyczy to także takich twórców jak Paulina Zalewska, Magdalena Połacik, Kamila Stępniak, Monika Synak czy Wojciech Piekarski, którzy na co dzień liczą za swoje dzieła od kilku do kilkunastu tysięcy zł. Wyjątkowo, na Aukcjach Promocyjnych, ich obrazy można licytować od takich samych kwot jak debiutantów. Do takich na 58 Aukcji Promocyjnej należą m.in. Patryk Paliwoda, Zofia Safinowska, Paweł Sobczyk i Michał Wasiak. Wystawione na sprzedaż dzieła prezentują malarstwo realistyczne i abstrakcyjne, zarówno w małych jak i dużych formatach i doskonale nadają się do dekorowania mieszkań i miejsc pracy, a osobom zainteresowanym inwestowaniem w sztukę dają możliwość poszukiwania „wschodzących gwiazd” na polskim rynku.

Wszystkie dzieła prezentowane są w sali aukcyjnej Rynku Sztuki przy ul. Wschodniej 69 (I piętro) oraz na stronach internetowych www.ryneksztuki.eu, www.onebid.pl i www.artinfo.pl. W licytacji można brać udział osobiście, telefonicznie lub on-line. Początek aukcji w sobotę o godz.12:00.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
plakat_-_wystawaDory_Hary
Błony – interfejs dla malarstwa i przestrzeni
Samuel_Hirszenberg_Pejza_Inowdz_akwarela_1890
Nowe dzieła sztuki w kolekcji Muzeum Miasta Łodzi (foto)
IMG_2958
Perły z getta. Twórczość w obliczu tragedii (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*