Po małym, wakacyjnym spowolnieniu w działalności domy aukcyjne otwierają nowy sezon na rynku sztuki. Poprzedni, pomimo panującej pandemii, należał do udanych i wszyscy liczą na to, że nowy nie będzie gorszy. Pierwszą aukcją w Łodzi będzie 57 Aukcja Promocyjna zorganizowana przez firmę Rynek Sztuki, która w tym roku obchodziła swoje trzydziestolecie.

Na licytację wystawiono dzieła artystów młodego i średniego pokolenia, związanych przede wszystkim z naszym środowiskiem artystycznym, a więc w większości absolwentów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego. Do wyboru jest 118 prac, przede wszystkim obrazów olejnych, ale też grafik i ceramiki artystycznej. Obiekty prezentują style od akademickiego realizmu, poprzez surrealistyczne kompozycje do geometrycznych i niegeometrycznych abstrakcji. Wśród twórców są m.in. Paulina Zalewska, Magdalena Połacik, Wojciech Piekarski i Kamila Stępniak, których obrazy osiągają na aukcjach ceny nie raz dziesięciokrotnie wyższe niż wywoławcze, gdyż te są naprawdę niskie, zachęcające do licytowania i wynoszą na ogół od 300 do 600 złotych.

Oprócz obrazów można będzie także kupić rzeźby oraz dekoracyjne wazony i patery ceramiczne w cenach kilkuset złotych. Oferta prezentowana jest w salonie galerii przy ul. Wschodniej 69, na I piętrze oraz na stronach www.ryneksztuki.eu, www.artinfo.pl i www.onebid.pl. Aukcja odbędzie się w sobotę 4 września o godz. 12:00 a licytować będzie można przez telefon, internet lub osobiście, ale liczba miejsc na sali jest ograniczona.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
manhlogo
Tworzy się Łódź
Hunger of painting w Ośrodku Propagandy Sztuki
spotkanie_z_tonym_sandovalem_20130325_1897317300
Spotkanie z Tonym Sandovalem w Domu Literatury (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*