radiozakStudenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej obchodzi 55-lecie swojego istnienia. Specjalna urodzinowa ramówka trwa dokładnie tyle godzin, ile lat obchodzi Żak w danym roku. Tym razem czeka więc na nas 55-cio godzinna przygoda wiodąca od audycji stricte muzycznych po programy publicystyczne, wspominkowe czy satyryczne.

Przez cały weekend (od 16 do 18 maja) gwarantują nam moc zabawy i wrażeń, a wszystko to dzięki niesamowitym prowadzącym i ich gościom. Z całej Polski zjadą się do naszego studia ci, którzy tutaj zaczynali, a teraz powracają przed żakowskie mikrofony, by przypomnieć sobie, jak to było w czasach studenckich. Usłyszycie m.in. Marka Niedźwieckiego (Program III PR), Andrzeja Kocjana (Radio ZET), Piotra Bielawskiego (Radio Łódź), Krzysztofa Babija (Radio Łódź). Wśród zaproszonych gości znajdą się m.in. prof. Krysiński i prezydent Hanna Zdanowska.

55-cio godzinny program nie jest jedyną formą obchodów urodzin. Jeśli chcecie wiedzieć, jak wyglądał Żak i jego pracownicy przez ponad pół wieku, koniecznie zajrzyjcie do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Piłsudskiego. Znajdziecie tam archiwalne fotografie, plakaty, ulotki i inne rzeczy związane z naszym Radiem. Wystawa potrwa do końca maja.

Nie zabraknie również koncertów – w tym roku będą to występy Rubber dots,  diskollektive, Totemy oraz Muzyka Końca Lata.

PROGRAM URODZIN
15.05.2014 – Gala Inaugurująca oficjalne obchody 55-lecia Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej. Odbędzie się ona na Sali Widowiskowej Politechniki Łódzkiej, a wśród gości będą najwyższe władze wszystkich łódzkich uczelni, Miasta oraz reprezentanci mediów.

16-18.05.2014 – specjalna, 55-godzinna ramówka na naszej antenie.

23.05.2014 – koncert Rubber Dots w klubokawiarni Niebostan oraz after party z Diskollektive.
Rubber Dots to duet z Warszawy grający muzykę electro pop. Grali na tak dużych festiwalach jak Coke Music Festival czy Selector Festival. Z kolei klub, w którym odbędzie się koncert należy do jednego z najpopularniejszych obecnie w Łodzi, który gościł już największe łódzkie imprezy, w tym Fotofestiwal, Festiwal Sztuki Światła, festiwal Łódź Czterech Kultur czy festiwal Urban Forms. Choć działa niewiele ponad rok, to systematycznie zbiera największą frekwencję na koncertach i imprezach. Po występie przewidujemy after party z Łódzko-warszawska formacj Diskollekive do białego rana.

24.05.2014 – koncert Muzyki Końca Lata w Lokalu.
Muzyka Końca Lata to kwintet, który „tęsknie spogląda w lata 60. czyli czasy ‘zagolfionego’ big beatu oraz lata 90. czyli czasy wyluzowanej alternatywy spod znaku Pavement”. Zespół ma na swoim koncie cztery albumy, dziesiątki koncertów – również na wielkich festiwalach oraz niemal same przychylne opinie krytyków muzycznych. Support: zespół Totemy; koncert odbędzie się w nowopowstałym klubie o nazwie Lokal.

Ponadto:
– Wystawa zdjęć Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej – specjalne wybrane archiwalne fotografie pokazujące rozwój naszego Radia i jego społeczności. Wystawa można zobaczyć od 12 maja w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego.
– Gra miejska – interaktywna gra współorganizowana ze Stowarzyszeniem Topografie – misją Stowarzyszenia jest ożywianie przestrzeni Łodzi i dążenie do tego, aby miasto uzyskało atrakcyjność na miarę swojej historii i wielkości, nie zmuszając młodych ludzi do wyjazdu w poszukiwaniu ciekawszej oferty kulturalnej. Zgłoszone drużyny przez ostatni tydzień maja wypełniać będą swoje zadania, których tematyka będzie dotyczyć spraw m.in. radiowych.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
tulipan_sprzatanie_3_470x394
Finał III WIelkiego Sprzątania Tulipan
plakatleczyca
XVI Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku Królewskim w Łęczycy
Mixer Regionalny 2018 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*