53zakOd 15.00 w piątek 18 maja do 20.00 w niedzielę 20 maja Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej zaprasza na prawie trzy doby muzyczno-lirycznych, ekstatycznych wrażeń.

Na antenie S.R. Żak zabrzmią dawno niesłyszane radiowe głosy. W ten wyjątkowy weekend ponownie usłyszycie trio prowadzących „Program Dla Słyszących”: Donę Sołtysiak, Włodzimierza Polisa i Jerzego Jakucewicza. Na falach eteru pojawią się też „Wirtualni chłopcy” Marcina Pośpiecha i Łukasza Piasnego. Nie zabraknie „Czy masz świadomość”- programu Szymona Surmacza, który na antenie Żaka gościł kilkanaście lat i głosu Kingi Klimczak w audycji „Spotkania z reportażem”. Ponadto afrykańskie rytmy zapewni Jean Gargant-Bome, a o muzyczną edukację zadba Alicja Szeligowska. Trochę niepokoju zasieje Kazimierz Walkwasa, przypomni o sobie też Bartek Zgorzelski. Poza tym urodzinowo S.R. Żak zajrzy do „Szafy Lesiaka”, gdzie leży „Teczka Wałęsy” i zobaczymy, kto wygra w starciu Emocje vs. Rozum. Cały 53. godzinny program zwieńczy „Kącik wrednej piosenki” Ani Kaznodziej.

Ale to nie koniec atrakcji. W piątek wyjątkowy koncert rapowy! Między 19 a 21 w studiu koncertowym Studenckiego Radia Żak zagra śmietanka łódzkiej sceny hiphopowej: Patyk/Rmk one, Kręcioł/Antyk, Dwa Sławy, Jan Wyga i Dj Flip .Transmisja na antenie, a dla 20 szczęśliwców – miejscówka w studiu. Całość wydarzenia filmować będzie 5 kamer.

A jeśli i tego byłoby Wam mało, to wpadajcie na „Żakoholix”- grę miejską zorganizowaną w ramach urodzin. 26 maja między 12 a 15 radiowcy zawładną przestrzenią miejską dając wam szansę sprawdzenia się w zadaniach dziennikarskich i nie tylko. Odbędzie się polowanie na Rysia, a na terenie kampusu Politechniki Łódzkiej zaroi się od Żakowców. Tych, którym malina kojarzy się tylko z owocem a hebel z kawałkiem drewna. Zgłoszenia trzyosobowych zespołów należy składać do 24 maja pod adresem gramiejska@zak.lodz.pl

A na dokładkę : WystaMobile – 19 maja o 19 w Pasażu Schillera –  mobilna wystawa prac Ani Kaznodziej, która będzie miała charakter happeningu i podczas której będzie można „przylepić się” do Żaka.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ldzvideo
LDZvideo – przestrzeń kultury
Hot Wheels Monster Trucks Live w Atlas Arenie
plasterkultury
Plastry Kultury 2017 – nowe miejsce

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*