53._premieraW czwartek  8 grudnia o 14:00 Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na 53. premierę Teatru dla niewidomych i słabo widzących. Tym razem na Małej Scenie wystawiona zostanie sztuka „Co ja panu zrobiłem, Pignon?” Francisa Vebera. Spektakl wyreżyserowała społecznie dyrektor Ewa Pilawska.

Co ja panu zrobiłem Pignon? Tak zapytać mogłoby większość postaci z komedii Francisa Vebera. Bo Francois Pignion to bohater pojawiający się w wielu sztukach francuskiego dramaturga i scenarzysty. Tym razem Francois Pignon to fotograf, który został oddelegowany, jak setki innych dziennikarzy i fotoreporterów, by zrobić zdjęcia podczas głośnego medialnie procesu bossów mafii. Jednak bardziej niż służbowym zadaniem głowę ma zaprzątniętą sprawami natury osobistej i układaniem planu, jak odzyskać ukochaną kobietę. Tymi działaniami – jak to zwykle u Vebera bywa – dobroduszny fotograf krzyżuje plany Ralfa, mieszkającego w sąsiadującym z jego pokojem w hotelu. Abstrakcyjny splot zdarzeń sprawia, że wydarzenia nabierają coraz bardziej kryminalnego charakteru. Czy Pignon odzyska ukochaną? Czy Ralf wykona swoje służbowe zlecenie? I jaką sprawę wagi życia i śmierci ma on do załatwienia?

Veber po raz kolejny sięga do opowieści o życiowym nieudaczniku o wielkim sercu, który próbując rozwiązać swoje życiowe kłopoty, ściąga na siebie lawinę absurdalnych sytuacji i niebezpieczeństw. Jego ciepło, uczciwość, prostolinijność i dążenie do dobra, niczym krzywe zwierciadło obnaża wady i przywary innych, pokazując nam prawdę o nas samych. 

Francis Veber

Co ja panu zrobiłem, Pignon?

Przekład: Barbara Grzego4rzewska
Reżyseria: Ewa Pilawska
Obsada: Aleksandra Listwan, Artur Zawadzki, Filip Jacak, Michał Lacheta, Jarosław Dziedzic, Arkadiusz Wójcik
Didaskaliusz: Mirosław Henke

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
standup
Stand up bez cenzury w Teatrze Lutnia
XIV Koncert Galowy Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej i Baletu Teatru Wielkiego
enamorada
Enamorada w Teatrze Rozrywki Lutnia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*