W sobotę 5 września odbędzie się 52 Aukcja Promocyjna poświęcona twórczości artystów współczesnych, absolwentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego. Oferta obejmuje 116 obiektów, przede wszystkim obrazy i grafiki, ale też wyroby ceramiczne i jedną rzeźbę. Pod względem artystycznym prace reprezentują różne kierunki: od hiperrealizmu, poprzez ekspresjonizm do abstrakcji geometrycznej i niegeometrycznej. Zasadą Aukcji Promocyjnych jest wystawianie na sprzedaż dzieł w cenach zbliżonych do kosztów wytworzenia, a wartość rynkowa ustalana jest w trakcie licytacji.  Dlatego ceny wywoławcze są niskie, uzależnione od wielkości obrazu i zaczynają się od 300 zł w przypadku mniejszych formatów. Aukcja daje zatem szansę nabycia dzieł profesjonalnych artystów plastyków, czasami, w bardzo okazyjnych cenach.

Wśród autorów obrazów są m.in. cieszące się popularnością Magdalena Połacik i Paulina Zalewska, należąca do grupy najważniejszych przedstawicielek tzw. Młodej Sztuki w Polsce.

Oferta prezentowana jest w sali aukcyjnej przy ul.Wschodniej 69, na I piętrze i na stronie www.ryneksztuki.eu. Aukcja rozpocznie się w sobotę o godz.12:00 i będzie transmitowana na portalu www.onebid.pl. Uczestniczyć w niej można osobiście, ale należy do piątku włącznie zgłosić się do organizatorów, gdyż ilość dostępnych miejsc jest ograniczona. Kupować można przez telefon i internet, wskazówek jak to robić udzielają organizatorzy.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
fotofestiwal_logo_pl_kolor_rgb
Fotofestiwal 2013 – informacje
Samuel_Hirszenberg_Pejza_Inowdz_akwarela_1890
Nowe dzieła sztuki w kolekcji Muzeum Miasta Łodzi (foto)
Prime Time 2017 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*