OPLA_2015_PLAKAT_-_Kopia_2Pierwsza edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA (2013) odbyła się w 21 miejscowościach („20 miastach i Pacanowie”). Druga edycja (2014) w 44 miejscowościach (39 miastach i 5 wsiach). Edycja trzecia już na starcie miała więc poprzeczkę zawieszoną wysoko. Ale O!PLA nie byłaby sobą, gdyby jej nie przeskoczyła! Z dumą ogłaszam, że III Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji odbędzie się w 51 miejscowościach (47 miastach i 4 wsiach)!

Odbywający się od 2013 roku OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POLSKIEJ ANIMACJI “O!PLA” („O!PLA oznacza: „O! Polska Animacja”) jest przede wszystkim konsekwentnym  odzyskaniem kontaktu i (od)budowaniem relacji pomiędzy polskim widzem, a polską animacją autorską. Podstawą Festiwalu jest konkurs najnowszej polskiej animacji dla widzów dorosłych (16 ) przeprowadzony w 6 kategoriach: STUDYJNEJ, SZKOLNEJ, OFF, ANIMOWANY WIDEOKLIP, ANIMOWANA FRASZKA i FORMANIMY. Nowością będzie konkurs polskich animacji dla dzieci – TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS!, przeprowadzony w 2 kategoriach wiekowych, z dziećmi jako Jurorami. Festiwal O!PLA ma prawdopodobnie największe Jury na świecie, ponieważ należą do niego wszyscy widzowie biorący udział w projekcjach. W ramach O!PLA przyznawane są statuetki Złotych, Srebrnych i Brązowych Tobołków Koziołka Matołka ufundowane przez TISSOTOYS, a także liczne nagrody pozaregulaminowe.

O!PLA 2015 odbędzie się w dn. 21 marca – 31 maja 2015 (PROJEKCJE OGÓLNOPOLSKIE: 21.03 – 24.05.2014), z Wielkim Otwarciem 21 marca 2015 oraz Wielkim Finałem w dn. 29 – 31 maja 2015 w Muzeum Kinematografii w Łodzi. Głównym Organizatorem OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU POLSKIEJ ANIMACJI “O!PLA”  jest niezależny promotor polskiej animacji – Animation Across Borders.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kurier powstaje w Łodzi (foto)
janosik
Agnieszka Holland nakręci film w Łodzi
_Okladka_Plyty_DVD_Parauszek_1
Parauszek i Przyjaciele już w piątek na DVD

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*