22stycznia_115Po raz pięćdziesiąty rozegrano Turniej o Złotą Klingę. Zawody, wliczane także do klasyfikacji Pucharu Polski w Szabli rozegrano 22 stycznia w Hali Parkowa przy ul. Małachowskiego.

  
Tradycyjnie już w naszym mieście pojawiła się czołówka polskich szablistów. Zabrakło jedynie Małgorzaty Sochy. Nie umniejsza to jednak randze zawodów, które jak co roku stały na wysokim poziomie.

Wśród kobiet kolejny raz triumfowała Bogna Jóżwiak z Poznania, która staje się monopolistką Turnieju o Złotą Klingę. W finale pokonała Katarzynę Kędziorę, także zawodniczkę AZS Poznań. Wśród mężczyzn ponownie triumfował Marcin Koniusz z AZS AWF Katowice. Na drugim miejscu podium znalazł się klubowy kolega Marcina, Adam Skrodzki.

Cieszy, ze zawsze na początku roku w Łodzi organizowane są zawody obsadzone przez czołówkę polskich sportowców. Smucić musi jednak to, że corocznie w Hali Parkowa podczas turnieju, chociaż wstęp jest bezpłatny, pojawia się niewielu widzów.


Szabla – obok szpady i floretu jedna z trzech konkurencji wchodzących w skład szermierki. Dyscyplina olimpijska. W Łodzi szablę można trenować w klubie Dragon.
 
50. Złota Klinga 50. Złota Klinga 50. Złota Klinga
50. Złota Klinga 50. Złota Klinga50. Złota Klinga 50. Złota Klinga
50. Złota Klinga 50. Złota Klinga 50. Złota Klinga50. Złota Klinga
50. Złota Klinga 50. Złota Klinga 50. Złota Klinga
50. Złota Klinga50. Złota Klinga

   

Zobacz także:

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kalendarz Sportowy – Styczeń 2012
Kalendarz sportowca – czerwiec 2020
Turniej i trening otwarty – zapraszamy na curling

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*