W warunkach panującej pandemii łódzki rynek sztuki działa bez przerwy. Transakcje zawierane są przez telefon lub poprzez e-maile, a sprzedaż dzieł sztuki, pomimo braku odwiedzających galerie klientów, utrzymuje się na nie mniejszym, niż w poprzednich miesiącach poziomie.

Na początku maja odbędzie się w siedzibie firmy przy ul. Wschodniej 69 w Łodzi jubileuszowa 50. Aukcja Promocyjna, w czasie której zaoferowanych zostanie klientom 129 obrazów, grafik i obiektów ceramicznych, jak zwykle w atrakcyjnych cenach. Autorami dzieł są łódzcy artyści, przede wszystkim absolwenci Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego, którzy ukończyli uczelnię w ostatnich latach. Twórcy, wyjątkowo, zgadzają się na prezentowanie swoich dzieł na organizowanych przez dom aukcyjny Rynek Sztuki licytacjach w cenach odpowiadających w przybliżeniu kosztom wytworzenia obiektów. Ostateczną cenę wyznaczają, w wyniku licytacji, klienci. Tym razem będą mogli to zrobić albo przez telefon – zgłaszając wcześniej chęć udziału dzwoniąc na numery 42 630 4779 lub 509 922 593, albo za pomocą portali internetowych www.onebid.pl lub www.artinfo.pl. Pomimo wirtualnego charakteru sprzedaży, wszystkie dzieła sztuki wystawione są w salonie firmy i można zobaczyć je do piątku „na żywo”. Są wśród nich cieszące się dużym uznaniem i osiągające wyższe ceny obrazy Magdaleny Połacik, Pauliny Zalewskiej i Wojciecha Piekarskiego. Będzie można też licytować m.in. bursztynowo-złotą truskawkę Kamili Stępniak i filiżanki w kształcie maków Agaty Bąceli. Cała oferta prezentowana jest na stronie www.ryneksztuki.eu.

Aukcja rozpocznie się w sobotę, 9 maja o godz.12:00 i na obu ww. portalach będzie prezentowana transmisja na żywo. Organizatorzy licytacji proszą wszystkich zainteresowanych zakupami klientów o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailem: galeria@ryneksztuki.lodz.pl.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
P1100836
Tajemnice II Wojny Światowej w Experymentarium (foto)
15. Łódź Design Festival – informacje
Potret Julisza Heinzla na stałe w Urzędzie Miasta Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*