5. Niezależny Salon Łódzkich Twórców

W piątek, 7 sierpnia o godz. 18:00 w galerii ASP przy ul. Piotrkowskiej 68 zostanie otwarty Piąty Niezależny Salon Łódzkich Twórców.

To cykliczna impreza, której celem jest zaprezentowanie dzieł sztuki autorstwa łódzkich artystów plastyków, przede wszystkim absolwentów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego. Będą wśród nich m.in. malarki Magdalena Połacik i Marta Kunikowska-Mikulska, tworzący reliefowe struktury Paweł Krzemiński, rzeźbiarz Piotr Woźniak oraz tajemniczy Gu-tang Clan, znany z pojawiających się na łódzkich kamienicach graffiti oraz wielu innych – łącznie 37 twórców.

Dotychczasowe edycje Salonów miały miejsce w Wytwórni, Centralnym Muzeum Włókiennictwa, Muzeum Historii Miasta Łodzi, Galerii Urzędu Miasta Łodzi i Galerii ASP. Za każdym razem głównym organizatorem przedsięwzięcia była Galeria ELart, logistycznie wspierana przez łódzki dom aukcyjny Rynek Sztuki. Dzieła na wystawę wybierało, spośród nadesłanych przez artystów propozycji, jury złożone z przedstawicieli ASP oraz środowiska kolekcjonerów i marszandów zajmujących się sztuką współczesną. Tym razem wszystkie zakwalifikowane prace zostaną zaprezentowane w galerii należącej do ASP.

Kuratorkami wystawy są: z ramienia ASP – Małgorzata Zawada i Julia Niewiarowska-Kulesza reprezentująca Galerię ELart.

Ze względu na pandemię dostęp do pomieszczenia, w którym wyeksponowano dzieła będzie ograniczony. W piątek od godz. 18.00 będziemy zapraszać do sali wystawienniczej określoną liczbę osób (w maseczkach i z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych).

Wystawa potrwa od 7 do 28 sierpnia 2020 r. Serdecznie zapraszamy w nowych godzinach pracy galerii ASP: poniedziałek – nieczynne, wtorek-piątek 14.00-18.00, sobota 12.00-15.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *