ksiazkomaniakmaly25 września o godzinie 10 w Domu Kultury „502” odbędzie się spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz, jedną z autorek historycznej serii Wydawnictwa Literatura.

Łodzianka, historyk, pedagog, autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przez wiele lat pracowała jako nauczycielka historii w szkole podstawowej i gimnazjum.
Laureatka I nagrody IBBY. Jej powieść dla młodzieży „O melba!” uznana została Książką Roku 2002. W 2003 r. „O melba!” znalazła się w katalogu Instytutu Adama Mickiewicza „Nowe książki z Polski” przygotowanym na targi książki w Bolonii. Jej „Stan podgorączkowy” i „Będę u Klary” były nominowane do nagrody IBBY. „Korniszonek”, powieść dla dzieci, otrzymała honorowe wyróżnienie Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych 2004 przyznawanego przez Bibliotekę Raczyńskich, a książka „Muchy w butelce” nominowana była w 2009 roku do nagrody Srebrnego Kałamarza, przyznawanej przez Fundację Zielona Gęś.

28 września o godzinie 10 naszym gościem będzie ilustratorka książek dla dzieci Małgorzta Flis, która poprowadzi dwa warsztaty plastyczno-literackie.  Studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Uprawia malarstwo, pastele, grafikę projektową, tworzy ilustracje książkowe. Jako grafik-projektant pracuje dla wielu wydawnictw i agencji reklamowych. Projektuje serie wydawnicze, okładki płytowe, kalendarze, plakaty i wizualizację firm.

Oba spotkania będą transmitowane na żywo na naszym profilu na Facebooku. Wstęp na wydarzenia wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona, w sprawie zapisów prosimy o kontakt: klub @malyksiazkomaniak.pl Zapraszamy szkoły, przedszkola, i inne placówki edukacyjne do włączenia się do akcji Klub Małego Książkomaniaka. Szczegóły: malyksiazkomaniak.pl/klub-malego-ksiazkomaniaka/zasady-uczestnictwa

„Mały książkomaniak” 2017 jest współfinansowany przez Miasto Łódź oraz Veolię. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęli:  Radio Łódź, Czas Dzieci, Miasto Dzieci, Dziennik Łódzki i Plaster Łódzki. Partnerzy: Wydawnictwo Literatura, Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
kuzniar
Spotkanie z Angeliką Kuźniak
logomksiazkomaniak_zolte
Mały książkomaniak w czerwcu
harrison
Kawiarnia Literacka: Agata Handley

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*