5. Mały książkomaniak – październik 2017

ksiazkomaniakmaly5. Mały książkomaniak zaprasza w październiku. 3 października o godzinie 10 w Domu Kultury „502” odbędzie się spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych, jedną z autorek historycznej serii Wydawnictwa Literatura.

Ukończyła filologię angielską na UJ, od lat uczy angielskiego, maluje obrazy i pisze książki. Dla dorosłych, młodzieży i drobiazgu – jak mówi o dzieciach. Trzykrotna laureatka Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren. Jej powieść O Stephenie Hawkingu… otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego oraz została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej i międzynarodową listę IBBY Outstanding Books for Young People with Disabilities, a Król został wyróżniony w konkursie Książka Roku 2015. Ma dwóch synów, dwa koty i psa. Lubi rowerowe wyprawy, dwuosobowe plenery i truskawki ze śmietaną. I książki, które kupuje nałogowo. Spotkanie będzie transmitowane na żywo na profilu na Facebooku Książkomaniaka.

12 października i 20 listopada odbędą się cztery warsztaty literacko-historyczne w Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, które jest naszym partnerem w tegorocznej edycji projektu.

Wstęp na wydarzenia wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona, w sprawie zapisów prosimy o kontakt: klub @malyksiazkomaniak.pl. Zapraszamy szkoły, przedszkola, i inne placówki edukacyjne do włączenia się do akcji Klub Małego Książkomaniaka. Szczegóły: malyksiazkomaniak.pl/klub-malego-ksiazkomaniaka/zasady-uczestnictwa

„Mały książkomaniak” 2017 jest współfinansowany przez Miasto Łódź oraz Veolię. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęli: Radio Łódź, Czas Dzieci, Miasto Dzieci, Dziennik Łódzki i Plaster Łódzki Partnerzy: Wydawnictwo Literatura, Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *