clown_a5W latach sześćdziesiątych amerykański lekarz Hunter Cambell Adams zwany również „Patchem Adamsem” zaczął wprowadzać w życie wspaniałą  i  oryginalną ideę „leczenia  śmiechem”. W przebraniu klauna rozweselał pacjentów w szpitalu. Głęboko wierzył, że zadaniem lekarza nie jest jedynie leczyć pacjenta, ale również podnosić jakość życia w każdej sytuacji zdrowotnej.

Od tego czasu na całym świecie powstała ogromna liczba organizacji, stowarzyszeń i fundacji wspierających i realizujących program terapii śmiechem. Pracownicy i wolontariusze przebrani za „doktorów clownów” wzorem Patcha Adamsa odwiedzają chorych w szpitalach.”

W Łodzi już od 5 lat wolontariusze oddziału Fundacji „Dr Clown” opiekują się chorymi dziećmi w łódzkich szpitalach, bawią je, zajmują im czas, leczą śmiechem. Ten piękny Jubileusz pragniemy obchodzić razem ze wszystkimi łodzianami 20 października 2012 r. w Teatrze Arlekin, który gościnnie udzielił nam swoich murów na rodzinny koncert jubileuszowy.

Artystami, którzy uświetnią nasz jubileusz będą:
– Joanna Kondrat i Maciej Tubis,
– Małgorzata Duk- Nowosad
– Szymon Zychowicz,
– Piotr Woźniak.
Całość poprowadzi Maciej Wilewski.

Start koncertu godzina 17.00, ale już od godz. 16 przed teatrem i wewnątrz  ogrom atrakcji między innymi: pokaz baniek mydlanych, występ szczudlarzy, żonglerów, pokaz walki wojów z Rodu Dębowego Liścia i inne.

W czasie koncertu będzie można dowiedzieć się więcej o działalności Fundacji „Dr Clown”.
W programie także aukcja przedmiotów wyjątkowych i bardzo atrakcyjnych, loteria fantowa, specjalny kącik dla dzieci, podróż w czasie czyli spotkanie ze Słowianami z X wieku, malowanie twarzy oraz modelowanie zwierząt z balonów.

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na działalność Fundacji „Dr Clown” o/Łódź. Bilety w cenie 30 zł do kupienia w Klubie Scenografia w Łodzi na ul. Zachodniej 81/83.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
plakatmamybloguja
Mamy Blog-OFFują w Łodzi
edelman_8_rocznica_CD
8. rocznica śmierci Marka Edelmana
plasterkultury
Plastry Kultury 2014 – kultowe miejsce

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*