HO8C9562Coraz większe emocje w lidze CNBA. Kilkanaście spotkań rozstrzygnęło się w samych końcówkach. W walce o playoffs liczą się cały czas niemalże wszystkie zespoły.

Superliga

Kb-adwokaci.pl prowadzili przez 39 minut spotkania, by w końcówce wypuścić zwycięstwo z rąk. Na 5 sekund przed ostatnią syreną mieli jeszcze szansę doprowadzić do dogrywki, jednakże zanotowali stratę i to City Studio Basket Squad cieszyli się z drugiej wygranej w obecnej edycji. CDM Folie jest czarnym koniem rozgrywek, choć tym razem musiał uznać wyższość aktualnych mistrzów. Multibond wykazał się większą odpornością psychiczną i niemalże zagwarantował sobie grę w najlepszej ósemce wygrywając 43:30. Siedmiu zawodników zwycięzców zapisało na swoim koncie zdobycz punktową. Identycznym wynikiem zakończył się pojedynek Euro Seven z Gromar Bad Boys. Adam Sadło zdobył 14 punktów, trafiając trzy z pięciu rzutów zza łuku. W grupie A M-Styl, Elbudplast oraz Sharksi mają bilans 4 zwycięstw i 1 porażki i to wśród tej trójki należy upatrywać faworyta do gry o podium. W grupie B nadal niepokonani Z Kimś zmierzą się w szóstej kolejce spotkań z CDM Folie. Jeśli uda im się wygrać wtedy zapewnią sobie pierwsze miejsce w rundzie zasadniczej.

I Liga

Już tylko Sonoco Basket Team jest niepokonanym zespołem w pierwszej lidze. Tym razem dość spokojnie pokonał Surchem-Brukland 44:25. Michał Lis był najlepszym zawodnikiem spotkania – zdobył 23 punkty. Niezwykłym emocji dostarczył mecz Rozjuszonych Leniwców z Los Parkiet Cykliners. Był to przykład meczu walki, w którym każdy punkt jest na wagę złota. W czwartej kwarcie na tablicy wyników widniał kilka razy remis a skuteczną akcją na kilka sekund przed końcem spotkania popisali się gracze Cyklinersów. W końcówce Leniwce miały jeszcze szansę, jednakże ich akcja zakończyła się niepowodzeniem. Ostateczny wynik 29:28. Dzięki tej wygranej gracze dowodzeni przez Artura Siberę wskoczyli na drugie miejsce w grupie A. Leniwce podobnie jak trzy inne zespoły legitymują się bilansem 3:2 i ciągle mają szansę na zajęcie nawet pierwszego miejsca po rundzie zasadniczej.

II liga

W najbliższym spotkaniu zmierzą się niepokonane drużyny drugiej ligi: ŁKSG oraz Dzikie Świnie.W piątej kolejce obydwa teamy dość łatwo odniosły zwycięstwa, oszczędzając siły na spotkaniu na szczycie.  Najbardziej wyrównanym pojedynkiem był mecz The Pindolls z Cotton Pickers. Górą okazali się Ci drudzy wygrywając 44:42. Wśród „Bawełniarzy” wyróżnił się Łukasz Żebrowski, który zanotował double double w postaci 19 punktów oraz 11 zbiórek. Po drugiej stronie parkietu Radosław Piotrowski rzucił 15 punktów oraz rozdał trzy asysty. Najlepszym zawodnikiem kolejki był tym razem Tomasz Pietruszewski z City Studio Basket Squad II (superliga). Popisał się efektownym double double w postaci 27 punktów i 19 zbiórek, a wskaźnik efektywności wyniósł aż 47, co jest rekordem tej edycji.

Kolejne mecze już od 5 kwietnia w hali KS Społem Łódź, przy ul. Północnej 36 w Łodzi. Początek spotkań od godziny 18:30.