W sobotę 6 lipca w domu aukcyjnym Rynek Sztuki odbędzie się 46 Aukcja Promocyjna, w czasie której będzie można kupić dzieła artystów należących do młodej generacji łódzkiego środowiska plastycznego. Oferta obejmuje 127 obiektów, z których większość to obrazy, ale będą też grafiki i wyroby ceramiczne.

Autorami dzieł są przede wszystkim absolwenci łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego, którym udział w aukcji pozwala na zaprezentowanie swoich talentów i umiejętności oraz dotarcie do kolekcjonerów i osób zainteresowanych inwestowaniem w sztukę. Jest to swego rodzaju forma aktywizacji zawodowej i dlatego impreza objęta jest honorowym patronatem rektor uczelni prof. Jolanty Rudzkiej-Habisiak.

Oferta malarstwa cechuje się dużą różnorodnością – od obrazów realistycznych i surrealistycznych – Wojciecha Piekarskiego i Pauliny Zalewskiej, poprzez ekspresjonizm Magdaleny Połacik do abstrakcji geometrycznych Magdy Karwowskiej. Organizatorzy aukcji duża wagę przywiązują do prezentacji obiektów ceramicznych zarówno o charakterze czysto dekoracyjnym jak i użytkowych. Autorami takich dzieł są Agata Bącela, Łukasz Orfinak, Agnieszka Podkówka i Paula Solańska.

Aukcje Promocyjne adresowane są do szerokiego kręgu odbiorców sztuki, nie koniecznie z grubym portfelem. Raczej odwrotnie, niskie ceny wywoławcze mają za zadanie zachęcać do kupowania dzieł sztuki po to, żeby ozdabiać nimi mieszkania i biura. Ceny wywoławcze oscylują więc w granicach 300 – 500 zł, co oznacza, że każdy kto będzie chciał wydać kilkaset złotych może nabyć interesujące go dzieło.

Oferta aukcyjna prezentowana jest w galerii przy ul. Wschodniej 69 (I piętro) oraz na stronie internetowej www.ryneksztuki.eu. W aukcji można brać udział osobiście, licytować przez telefon lub on-line przy użyciu platformy www.onebid.pl.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
rowerkiem
Rowerkiem pomiędzy słońcami (foto)
takipejzaz
Taki pejzaż w Galerii Bałuckiej
Instalacja artystyczna „Trzeba dojrzeć, aby dojrzeć” przed Łodzią Fabryczną (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*