pucharwina201029 stycznia w Łódzkim Domu Kultury odbędzie się turniej jednego wiersza, w którym corocznie startuje kilkudziesięciu poetów z całej Polski.

Laureatami konkursu było wielu znanych artystów m.in. Andrzej Biskupski, Mieczysław Michał Szargan, Krystyna Kwiatkowska, Dorota Koman, Piotr Macierzyński. Rok temu najlepszym okazał się Krzysztof Grzelak. Jak będzie w tym roku okaże się wkrótce.

Zasada jest prosta. Każdy kto chce prezentuje swój wiersz przed publicznością i jurorami, którymi będą Wojciech Kądziela, dr Tomasz Cieślak oraz laureat nagrody Kościelskich Tadeusz Dąbrowski. Imprezę poprowadzi Piotr Grobliński.

Turniej Jednego Wiersza „O Puchar Wina” to jeden z najstarszych polskich turniejów poetyckich w Polsce. Narodził się w 1967 roku w Kole Młodych przy ówczesnym Związku Literatów Polskich. Od około dwudziestu lat organizatorem imprezy jest ŁDK. Nagrodą jest oczywiście m.in. tytułowy puchar wina.

Każdy chętny usłyszenia lub też zaprezentowania swojej twórczości  (forma i treść dowolna) powinien udać się 29 stycznia o godz. 18 do ŁDK.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
powszechny
Klub Tygodnika Powszechnego. Spotkanie z Piotrem Sikorą
Noc Księgarń w Łodzi
Spotkanie z Marcinem Polakiem w Domu Literatury

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*