4-se-ma-for_PLAKATMimo że głowa jest jeszcze na wakacjach, najwyższy czas pomyśleć o październikowych festiwalach. Jest co najmniej kilka sposobów na aktywne w nich uczestnictwo – ten zdecydowanie najciekawszy, ale i najbardziej wymagający to wolontariat.

Jak zwykle w sierpniu swój nabór ogłasza międzynarodowy Se-ma-for Film Festival – jedno z kilku zaledwie wydarzeń na świecie poświęconych animacji stop motion (poklatkowej).  Festiwal odbędzie się w dniach 9-13 października, a projekcje i spotkania zlokalizowane będą głównie w Łódzkim Domu i Kultury oraz Se-ma-for Muzeum Animacji. Tegoroczny leitmotif to animacja francuska i krajów francuskojęzycznych. Uczestnictwo w wydarzeniach zapowiedziało kilkudziesięciu  gości z zagranicy, a spodziewana liczba widzów to dwa do trzech tysięcy. Program Festiwalu składa się z około trzydziestu różnych setów i kilkuset animacji, spotkań otwartych i warsztatów.

– Tak rozbudowane wydarzenie może funkcjonować tylko dzięki wolontariuszom – mówi Dyrektor Festiwalu, Agnieszka Kowalewska – Skowron – Na co dzień biuro festiwalowe opiera się na pracy trzech osób. Aby Festiwal ożył na te kilka dni, potrzebujemy co najmniej sześćdziesięciu.
Chętni do wyboru będą mieli kilka sekcji wolontariatu, w tym m.in. informacyjną, techniczną, biuro prasowe czy sekcję opieki nad gośćmi. Szczególnie dwie ostatnie będą wymagały stosownego doświadczenia oraz biegłego władania dwoma językami – polskim i angielskim. Kandydaci do biura prasowego dodatkowo zostaną poproszeni o próbki swoich tekstów.

– Dla tych, którzy nigdy nie próbowali, to świetna okazja żeby poznać specyficzną, festiwalową atmosferę. To kilka dni pracy w szalonym tempie, spania po dwie godziny, biegania po mieście czy nieuniknionych, ale zawsze zabawnych festiwalowych katastrof. No i przede wszystkim to niezapomniana przygoda z animacją – podsumowuje Kowalewska.

Informacje na temat poszczególnych sekcji oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie http://www.festival.se-ma-for.com/dla-wolontariuszy-pl. Zgłoszenia będą przyjmowane do 6 września. Wszyscy wolontariusze zaproszeni zostaną na rozmowy kwalifikacyjne, a w ramach gratyfikacji otrzymają m.in. bezpłatny wstęp na wszystkie festiwalowe projekcje.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
helios_nmf_legion_600px_mailing_promo
Maraton złych Superbohaterów w Kinie Helios w Łodzi
kinowstarymtramwaju
Kino w Tramwaju 2012
latofilmow
17. Festiwal Filmowy i Artystyczny „Lato filmów w drodze”

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*