logo-4rW sobotę, 3 listopada w Barze Bukowina wystąpi zespół Cztery Refy. Początek koncertu o godz. 20:30, wstęp wynosi 20 zł.

Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na to niezwykłe wydarzenie.  Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „4Refy”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie bilety. Zabawę zakończymy w piatek (2 listopada), o godz. 16. Laureatów konkursu powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenia otrzymają najciekawsze maile.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

konkurs zakończony

Zespół pod obecną nazwą istnieje od 1985 r. Początkowy skład tworzyli członkowie Akademickiego Klubu Żeglarskiego

W repertuarze liczącym ponad 200 utworów znajdują się: szanty, pieśni morskie, pieśni wielorybnicze, ballady rybackie, pieśni o bitwach morskich oraz muzyka instrumentalna oparta na folklorze irlandzkim, szkockim, angielskim i bretońskim, która kiedyś była grana na pokładach wielkich żaglowców. Zdecydowaną. większość tekstów stanowią własne teksty i tłumaczenia oryginalnych pieśni morskich, zaliczane obecnie do klasyki gatunku. Wiele z nich śpiewanych jest także w języku angielskim. Grupa wykorzystuje wyłącznie instrumenty akustyczne, typowe dla tego rodzaju muzyki min.: anglo-koncertina, bodhran, drumla, flażolety, gitara, mandolina, skrzypce. Szanty i stylizacje szantowe, które stanowią część bogatego repertuaru, śpiewane są na ogół a cappella. Cztery Refy występują od wielu lat na prawie wszystkich festiwalach i przeglądach piosenki żeglarskiej w Polsce. Od 1985 r. są inicjatorami i gospodarzami Łódzkich Spotkań z Piosenką Żeglarską KUBRYK. Są również znani za granicą (Anglia, Szkocja, Holandia, Niemcy, Szwecja, Dania, Norwegia, Włochy, USA) i utrzymują żywe kontakty ze światową czołówką wykonawców tego gatunku.

Zespół udokumentował swój dorobek nagrywając większość repertuaru na jedenastu płytach CD (wcześniej na czternastu kasetach). Część tych wydawnictw uzupełniają śpiewniki zawierające teksty, nuty, ilustracje, zdjęcia oraz informacje o utworach i ich wykonawcach. Następne pozycje w opracowaniu. Najbliższa powinna ukazać się latem tego (2011) roku.
Przez 26 lat działalności grupy współpracowało z nią kilkanaście osób. Nadal jednak trzon zespołu stanowią weterani piosenki żeglarskiej, tworzący w latach 1974-1980 zespół Refpatent, który jako pierwszy w Polsce lansował stare pieśni morskie z własnymi tekstami lub tłumaczeniami.

Obecny skład zespołu:

Izabela Puklewicz – skrzypce
Maciej Łuczak – voc. , gitara
Jerzy Ozaist – voc. , bodhrán
Zbigniew Zakrzewski – voc. , drumla
Wiktor Bartczak – flażolety, mandolina, gitara
Jerzy Rogacki – voc., anglo – koncertina

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Boże Ciało w Kinie Helios (zakończony)
bartosiewicz
Edyta Bartosiewicz w Wytwórni (zakończony)
FML_Plakat_www
Forum Młodej Literatury (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*