4. kolejka 38 CNBA (foto)

HO8C6640Ceglaże i Rozjuszone Leniwce II wygrywają najciekawsze mecze minionego tygodnia zaledwie jednym oczkiem. Ciągle niepokonani w Superlidze są zawodnicy Elbudplastu, którzy tym razem po zaciętym pojedynku okazują się lepsi od drużyny Z Kimś.

W Superlidze kolejne niezwykle interesujące spotkania, w których zmierzyli się ze sobą finaliści ostatnich lat. M-Styl od samego początku spotkania grał niezwykle efektywnie, trafiając rzut za rzutem. Podcięło to skrzydła aktualnym wicemistrzom, którzy nie mogli znaleźć recepty na Bartłomieja Szczepaniaka i Filipa Keniga. Po pierwszej kwarcie wynik na tablicy wskazywał 25:7 i już do końca spotkania Multibond nie odrobił strat.

Elbudplast zanotował czwartą wygraną z rzędu, choć po raz kolejny sprawa wyniku była otwarta do ostatnich sekund. Twarde warunki postawił zespół Adama Turanta, jednakże zabrakło skuteczności w końcówce meczu. W całym spotkaniu oba zespoły wykonały niemalże 40 rzutów wolnych. Najlepszym zawodnikiem spotkania był były gracz drugoligowego ŁKSu – Filip Tonkiel – który zdobył 18 punktów. Jego dobra dyspozycja nie wystarczyła na kolejną wygraną Z Kimś.

W I lidze dzięki agresywnej grze Mateusza Jankowskiego pod tablicami (15 zbiórek) Ceglaże pokonali Quriersów 49:48. Bardzo dobre zawody w ekipie „Dostawców” rozegrał Krzysztof Łopalewski (26 punktów). Tym samym Ceglaże, podobnie jak Planeta Reklamy i Los Parkiet Cykliners w grupie B, mają bilans trzech wygranych i jednej porażki. Na tym poziomie rozgrywkowym niepokonane są wciąż zespoły, które w ostatnich edycjach grały w Superlidze. Do tego grona zalicza się Gromar Bad Boys, Rozjuszone Leniwce oraz Los Parkiet Cykliners.

W II lidze Rocket Fjuel pokonało Chechło Drinking Team 42:32. Kluczem do sukcesu była dobra skuteczność rzutów za dwa punkty – co drugi kosz znalazł drogę do siatki. W czwartkowej serii meczów najwięcej hałasu i emocji dostarczyło spotkanie Szarej Strefy z Rozjuszonymi Leniwcami. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka – w lidze CNBA ma ona formę rzutów wolnych. Po piątej serii rzutów doszło do tak zwanej „nagłej śmierci”. Zawodnicy Szarej Strefy przestrzelili swój rzut, natomiast Paweł Gacki wykorzystał swoją próbę i tak oto jego zespół mógł świętować czwartą wygraną w edycji.

W III lidze zadebiutował zespół NaSzybko Team, który zastąpił Drużynę H. Było to niezwykle miłe rozpoczęcie przygody z jedną z największych lig amatorskich w kraju. Wygrana 46:36 z Lucky Losers było możliwe dzięki znakomitej dyspozycji kapitana – Macieja Szkupa. Zanotował on double double w postaci 12 punktów i 14 zbiórek. W innym ciekawym spotkaniu TT PCS ograło FJ Slackers 33:29. Był to mecz twardej obrony i nieustępliwej walki. Wśród zwycięzców wyróżnił się Tomasz Szumko, który zanotował najwyższy wskaźnik przydatności na boisku.

Ponownie wybrano MVP kolejki w każdej lidze. W Superlidze został nim wybrany Filip Kenig (M-Styl), w I lidze Kajetan Pstrągowski (Sporto-Medsolver Oil), w II lidze Łukasz Chwiałkowski (Rocket Fjuel) natomiast w III lidze Jakub Wojtysiak (Aesthetic Lions).

Kolejne mecze już we wtorek, początek jak zawsze o 18:30. Miejscem rozgrywania spotkań jest KS Społem Łódź, przy ul. Północnej 36. Więcej szczegółów na www.cnba.pl.

Organizator: stowarzyszenie CNBA
Partnerzy: Urząd Miasta Łodzi. Basketzone.pl, Formotiva Pharma Nutrition, Agencja Zet-Kreska, Matshop.pl, All Star Klubokawiarnia, Fundacja MG13, KS Społem Łódź, Radio Eska, ŁZKosz.
Partner techniczny: Spalding

/fot. Rafał Wolski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *